Mokyklų bibliotekų naujienos

Fenomenas – Lietuviškas žodis – Trikartis žodynas

Fenomenais grįstas ugdymas yra mokymo(si) metodas, kai mokiniai aktyviai dalyvauja savo mokymosi procese, formuluoja klausimus, atlieka tyrimus, kuria sprendimus. Metodas ugdo mokinių gilų supratimą, kritinį ir kūrybinį mąstymą, bendradarbiavimą. Mokytojas ne moko, o tampa darbo vadovu, kuris padeda mokiniams, konsultuoja, pataria. Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Ingrida Samulionienė dalyvavo projekte „Fenomeninis kūrybingumas“, ji sugalvojo tyrinėti fenomeną – Lietuviškas žodis. Šio fenomeno tyrinėjimui integruotasi su progimnazijos bibliotekininke Ala Norviliene ir nuspręsta sudaryti ir išleisti Trikartį žodyną. Žodyno leidimui buvo sutelktos trys kartos: vaikų, tėvų ir senolių. Lietuvių kalbos pamokose mokiniai dirbdami grupelėse rinko savo kalboje vartojamas svetimybes, trumpinius, posakius, rašė surinktų svetimybių atitikmenį – lietuvišką žodį. Taip pat mokiniai įvairiais būdais apklausė tėvus ir senelius bei surinko jų kalboje vartojamas svetimybes. Lietuvių kalbos mokytoja sugalvojo žodyno pavadinimą, surado tinkamus žodžius surinktiems žodžiams pavadinti. Bibliotekininkė surinko kompiuteriu, sugrupavo žodžius, koregavo, tikslino svetimybių atitikmenį, sumaketavo žodyną. Nemažai surinktų žodžių buvo iliustruota, mokinių pieštos iliustracijos nugulė žodyno puslapiuose. Konsultuojamos lietuvių kalbos mokytojos mokinės Martyna Viržintaitė ir Paulina Viržintaitė nupiešė žodyno viršelį. Taip, sutelkus progimnazijos bendruomenės idėjas, kūrybiškumą, bendradarbiavimą, gimė Trikartis žodynas. Žodyno tikslas – atkreipti dėmesį, kad taisyklingas lietuvių kalbos vartojimas, jos išsaugojimas turi būti svarbus ne tik kalbininkams, lietuvių kalbos mokytojams, bet ir visai visuomenei. Taip pat manome, kad mūsų Trikartis žodynas padės susikalbėti visoms trims kartoms.

Džiugu, kad visos trys kartos ne tik dalyvavo žodyno leidime, bet ir susirinko į jo pristatymo vakarą. Jaukiame bendruomenės rate buvo aptartas žodyno atsiradimo kelias,  visi pasidalino savo mintimis, patirtimi įgyvendinant šį projektą.

Esame be galo dėkingi progimnazijos direktorei Stanislavai Prazauskienei už šios idėjos palaikymą bei suteiktą galimybę – visiems norintiems įsigyti Trikartį žodyną. Surinktos lėšos bus skiriamos ugdymo procesui reikalingos literatūros įsigijimui.

Išsamesnis žodyno pristatymas LRT televizijos reportaže:

https://www.facebook.com/100063712532187/videos/1234253181207189

 

Progimnazijos bibliotekininkė Ala Norvilienė ir lietuvių kalbos mokytoja Ingrida Samulionienė

Nuotraukos: Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos

Read More

Kelios mintys apie gimnazistų skaitymą

  Paauglių skaitymo tema aktuali ir ji kinta. Niekas neabejoja knygų skaitymo nauda bei reikalingumu, tačiau gyvename informacinių technologijų laikmetyje ir mus supa ,,skaitmeninė karta”. Teigiama, kad ši

karta knygų skaityti nebenori, iš rankų nepaleidžia išmaniųjų telefonų, dalį dienos praleidžia prie kompiuterių. Neseniai atliktas naujausias tarptautinis penkiolikmečių tyrimas atskleidė, kad pagal skaitymo gebėjimus Lietuvos moksleiviai užima 32 vietą iš 81-os jame dalyvavusios šalies. Ar iš tiesų šiandien jauni žmonės nebenori skaityti? O gal jaunoji karta turi naujus skaitymo ritualus?

  Praėjo šių mokslo metų 4 mėnesiai. Nuosekliai analizavome Rokiškio ,,Romuvos” gimnazijos I gimnazijos klasių skaitymą. Negalime teigti, kad tik gimnazijos biblioteka yra ta vieta, iš kur gimnazistai ima knygas. Jie turi galimybes lankytis Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje. Visada gimnazijos moksleiviams rekomenduoju apsilankyti šios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje, kuris yra netoli gimnazijos. Labai smagu iš gimnazistų girdėti, kad jie naudojasi tėvų arba senelių asmeninėmis bibliotekomis. Ne kartą esu girdėjusi iš gimnazistų, kurie gyvena atokiau nuo rajono centro, kad jie naudojasi rajono Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos filialų paslaugomis.

Read More

Integruota pamoka „Virtualūs ryšiai visame pasaulyje“

Draugystė su portugalais tęsiasi! Įpusėjus adventui  pagrindine pokalbių tema tampa šventinės staigmenos, ruošiamos draugams ir artimiesiems. Jeronimo Ralio gimnazijos mokiniai suskubo naujų idėjų sukaupti dalyvaudami tarptautiniame mokyklų bibliotekų projekte „Virtualūs ryšiai visame pasaulyje“.

Kartu su anglų kalbos mokytojomis Auksuole Karosiene ir Ina Paredniene bei bibliotekininkėmis II c klasės raliečiai, jau ne pirmą kartą bendraudami su Portugalijos Escola Básicae Secundária de Sobreira in Paredes mokyklos mokiniais, apsikeitė informacija apie Kalėdų tradicijas ir papročius. Nors mus sieja daug bendrų dalykų, įdomu išgirsti ir šventinių skirtumų. Šis susitikimas naudingas, nes suteikia galimybę pažinti, bendrauti ir susirasti naujų draugų.“

                                                                                                                                         Irena Gripkauskienė, 

 Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos bibliotekininkė

Read More

Laikas kavos pertraukėlei

    Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacijos mokyklų bibliotekininkės gruodžio 05d. susitiko tradicinei nuotolinei „Kavos pertraukėlei“. Jos metu buvo aptartos tarptautinio mokyklų bibliotekų mėnesio veiklos, pasidalyta patirtimi. Džiugu, kad mokyklų bibliotekose vyko daug ir įvairių renginių. Tradiciniai – integruotos pamokos, susitikimai, supažindinimas su biblioteka, garsiniai ir biblioterapiniai skaitymai. Kitokios formos- skaitymo maratonai, skaitymo naktys, kai kuriose bibliotekose buvo dalijami „knygų receptai“, vyko „pirmojo sakinio eksperimentas“.

    Jau tapo graži tradicija dalyvauti tarptautiniame skirtukų mainų projekte „Bookmark Exchange Project“. Šiemet net 135 mokyklų bibliotekos keitėsi su partneriais skirtukais ir siuntė vieni kitiems suvenyrus, rašė laiškus pristatydami savo šalį ir mokyklą.

   Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacijos (LMBDA) pirmininkė Žaneta Pratusevičienė apibendrino metus, pasidžiaugė sėkmėmis.

  „Linkėjimų karuselėje“ linkėjome  vieni kitiems „sėkmės darbuote“, „ daug gerų, kūrybingų idėjų, sveikatos, poilsio, nepamiršti ir savęs“, „stiprios sveikatos, geros kloties ir puikių idėjų“, „taikių, kūrybingų metų“, „rasti laiko sau ir gerai knyga“, „kad tai ką dirbate, teiktų džiaugsmo pačioms“, „išmokti tikslingai planuoti ir panaudoti laiką, kad jo visoms mintims ir idėjoms užtektų“.

Susitarėme susitikti jau kitais metais.

        Dalia Kukenienė,

Lietuvos mokyklų bibliotekininkų asociacijos narė

Velžio gimnazijos bibliotekininkė

Advento spalvomis žydi Gedimino Matiekaus skaitykla

Adventas... Lietuvių rašytiniuose šaltiniuose teigiama, kad adventas – rimties, dvasinio apsivalymo metas. Advento pradžia skelbiama ketvirtą sekmadienį prieš Kalėdas. O advento žvakės simbolizuoja keturis advento sekmadienius. Advento vainiko žvakių spalvos yra dvi: violetinė ir rožinė. Violetinė spalva simbolizuoja maldą, pasninką ir atgailą,  rožinė spalva žymi džiaugsmą, kurį žmonijai atnešė Dievo įsikūnijimas. Tai mintys iš Advento istorijos.

Remiantis istorijos akcentais ir kilo idėja Rokiškio ,,Romuvos“ gimnazijos Gedimino Matiekaus skaitykloje surengti violetinių ir rožinių knygų parodą ,,Advento spalvų žydėjimas“. Nuostabus švenčių laukimas su knyga rankose... Parengus leidinių parodą, stebėjome situaciją. Praėjo jau dvi dienos ir nė vienas ėjęs į biblioteką lankytojas, nebuvo abejingas spalvotosioms knygoms. Stabtelėjo, apžiūrinėjo knygas, o visą parodą nusifotografavo. Tai geras ženklas.

Poetas, dramaturgas, akademikas Justinas Marcinkevičius yra teigęs: ,,Tėviškėje prasideda žmogus“, o aš kaip bibliotekininkė, literatė prie tų žodžių galiu pridurti žinomą tiesą: ,,Šeimoje skaitymo įgūdžių pradžia“.

Individualiai bendraujant su mūsų gimnazijos moksleiviais, kviečiame juos laisvalaikio akimirkas šeimose praleisti su knyga! Bibliotekininkė Rūta Vilutienė rekomenduoja perskaityti garsaus suomių rašytojo, scenaristo Marko Leino knyga ,,Kalėdų istorija“. Tai pasakojimas apie vienišą berniuką Mikalojų.

O aš siūlau  perskaityti norvegų filosofijos mokytojo Gaarderio Josteino romaną apie filosofijos istoriją ,,Sofijos pasaulis“. Įdomus grožinės literatūros kūrinys nuosekliai supažindina su filosofijos istorijos raida ir asmenybėmis. Tai tik keli epizodai, o mes kviečiame nuosekliai tobulinti skaitymo įgūdžius!

Advento spalvomis žydi ,,Romuvos“ gimnazijos Gedimino Matiekaus skaitykla.

Reda Kiselytė,

Rokiškio ,,Romuvos“ gimnazijos bibliotekininkė

Atkoduok knygą

  Kauno rajono švietimo centras ir mokyklų bibliotekininkų metodinis būrelis  pakvietė Kauno rajono moksleivius, mokytojus ir bibliotekininkus dalyvauti akcijoje „Atkoduok knygą“! Šios akcijos tikslas – remiantis tarptautine spalio mėnesio mokyklų bibliotekų iniciatyvos tema „Mokyklos biblioteka – bendruomenės jungtis“, skatinti skaitymą ir stiprinti bendradarbiavimą .

Akcijos metu mokyklose naudotos įvairios kodavimo technikos, atrinkti geriausi darbai buvo sudėti į elektroninę knygą, kurią parengė Šlienavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Jurgita Vingilienė.

 

Atvirosios klasės dalyvavo Šiaurės šalių literatūros skaitymuose

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos skaitymuose „Auštant“ prie žvakių šviesos dalyvavo 6b (mokytoja Ieva Basevičienė), 7bc atvirųjų klasių mokiniai, kurie, žiūrėdami filmuotą medžiagą, susipažino su jauna rašytoja ir iliustratore Rán Flygenring. Šios autorės paveikslėlių knyga „Ugnikalnis“ („Eldgos“, 2022 m., vertė Ieva Elenbergienė) buvo pasirinkta skaitymams.
„Ugnikalnis“ jau premijuota: 2023 m. pelniusi Šiaurės Tarybos vaikų ir jaunimo literatūros premiją.
Vaikai domėjosi Islandijos gamta (kalnais, geizeriais, terminiais ežeriukais), kultūra, gyvenimo būdu. Šių metų skaitymų tema – „Laisvė Šiaurės šalyse“.
Vaikams patiko, kaip mokytoja atliko eksperimentą – pažadino ugnikalnį! Pati R.
Flygenring – aistringa ugnikalnių aistruolė, ne kartą vykusi stebėti Reikjaneso išsiveržimų.
Mokinius nustebino keistas vieno iš pagrindinių herojų vardas Kaktusas ir tai, kad tekste yra angliškų, vokiškų frazių. Skaitytojai susipažino su knygos pabaigoje esančia instrukcija, kur patariama, ką reikia žinoti, vykstant apžiūrėti ugnikalnių.
Vėliau mokiniai pažiūrėjo vaizdo įrašą apie išsiveržusį ugnikalnį, įvertino vulkanų
maketą, diskutavo apie lavą, bazaltą, pemzą, kitas medžiagas, vėliau aprašė savo įspūdžius ar nupiešė piešinių.

                                                               Rima Gudanavičienė, Laimutė Adomavičienė,

bibliotekos ir informacijos centro darbuotojos

Read More

Naktis Šeduvos gimnazijos bibliotekoje

Read More

Šiaurės šalių literatūros savaitė

 Lapkričio antrą savaitę tradiciškai Velžio gimnazijos biblioteka informacinis centras nušvinta pasiruošusi sutikti jau tradicija tapusią Šiaurės šalių literatūros savaitę. 

 Ši savaitė - jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinį skaitymą, supažindinti su  Šiaurės šalių literatūra ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Šių metų tema "Laisvė Šiaurės šalyse"  kvietė  apmąstyti, ką žmonėms reiškia laisvė. Laisvė yra sąvoka, kuri gali turėti daug išraiškų: nuo asmeninės laisvės reikštis ir gyventi taip, kaip nori, iki tautų nepriklausomybės ir suvereniteto siekio. 

  Panevėžio r. Velžio gimnazijos bibliotekos informacinio centro bibliotekininkės  lapkričio 11 dienos rytą sukvietė 3-4 klasių mokinius į gimnazijos vidinį kiemelį  šviesos ir žodžio šventei. Ketvirtos klasės mokinės skaitė skaitinį, o susirinkę mokiniai buvo pakviesti į aklą pasimatymą su knyga. Klasės atstovas pasirinko knygą ir ją,  per savaitę, turėjo perskaityti garsiai ir parašyti ko galima pasimokyti iš šios istorijos. 

 Visą savaitę bibliotekoje šurmuliavo renginiai. Parodos apie šiaurės šalis, vyko edukacinės pamokėlės 1-2 klasių mokiniams. Mokiniai buvo nustebinti kiek  įdomių faktų nežinojo apie Islandiją. Fotografijos būrelis surengė cianotipijos technika sukurtų darbų parodą „Mėlynumai“. Lankytojai buvo nustebinti parodos originalumu.

 Už bibliotekos erdvių papuošimą esame dėkingos Jolantai Švagždienei. Dėkojame visiems dalyvavusiems ir projekto organizatoriams.

Bibliotekininkė Dalia Kukenienė

Šiaurės šalių literatūros savaitė 2024

Lapkričio 11-15 dienomis vyko „Šiaurės šalių literatūros savaitė 2024“. Šiaurės ir Baltijos šalių mokyklų ir kitų bibliotekų skaitytojai uždegė „skaitymo žvakeles“ Islandijai, kuri žymi nepriklausomybės 80-metį.

Šiaurės šalių literatūros savaitė tema „Laisvė šiaurės šalyse“ vyko ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos bibliotekoje.

Read More

Spalis- tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo Velžio gimnazijos bibliotekoje

Read More

Mokyklos biblioteka – bendruomenės jungtis

 Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos antrokai kartu su klasių vadovėmis susijungė bendrai kūrybiškai veiklai. Antrokai suplanuotą veiklą, skirtą „Klimato savaitė 2024“, paįvairino mokyklos bibliotekoje. Tokia veikla paryškino mokyklos bibliotekos esminį vaidmenį – skatinti bendradarbiavimą, pagalbą, ugdyti mokinio kūrybiškumą, žingeidumą.

  Bibliotekos vedėja Danutė Petkuvienė parodė knygas, paruošė skaidres ir užrašė informaciją apie vandenį, klimato kaitą, vandens taupymą, vandens reikšmę planetai – Žemei. Aptarė vandens savybes. Antrokai atsakė į pateiktus klausimus. Kūrybiškai aptarė vieną vandens savybę – ištirpdyti kitas medžiagas.

  Piešimo popieriuje – vandens „balutėje“ ištirpdė akvarelės trijų spalvų lašus. Edukacija pavadinta „Vanduo ir nerimti paišymai“. Antrokai sukūrė kūrybiškus darbelius. Akvarelės ir vandens lašai susiliejo į spalvotą lyg rudens peizažas kūrinį. Mokiniai savo vaizduotėje pamatė Žemės gyvūnus, augalus. Antrokai išbandė vienos minutės meditaciją. Po minutės mokinių vaizduotė nupiešė kitokį vaizdą. Išdžiūvusios „vandens balutės“ išryškino piešinio kontūrus, o mokiniai apvedžiojo juodu rašikliu savo akimis matomą vaizdą; gyvūną, kalną, žolę, gėlę, knygą.

  Užsiėmimą antrokai užbaigė knygos „Gyvasis vanduo‘‘ garsiniu skaitymu. Malonu, kad antrokams labai patiko užsiėmimas. Dėkoju klasių vadovėms už pastangas rasti mokinių ugdyme kažką nauja. Ir tai yra vienintelis kelias į originalumą – gilinti, plėsti vidinį mokinio pasaulį.

Danutė Petkuvienė

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos

bibliotekos vedėja

Read More

Tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje

 Kaip ir kasmet „Aušros“ gimnazijos bibliotekoje spalio mėnuo – aktyvaus bendravimo ir įdomių veiklų mėnuo. Įsitraukiant į visame pasaulyje minimą akciją, šiais metais organizavome veiklas tema – mokyklos biblioteka: bendruomenės jungtis.

 Kartu su lietuvių kalbos mokytojomis D. Pranskevičiūte ir J. Svotaite klasių bendruomenes kvietėme į skaitymo skatinimo veiklas – IID, IIC ir IE klasių mokiniai dalyvavo „Pirmojo sakinio eksperimente“, kurio galutinį rezultatą pamatysime gruodžio mėnesį.

Read More

Apie vertybes, šviesios atminties direktorių Gediminą Matiekų ir knygų skaitymą

 Gerumas, tolerancija, nuoširdumas, pagarba, lojalumas, sąžiningumas, pilietiškumas, protingumas, patriotiškumas, mandagumas, laimė, meilė... Tai pagrindinės vertybės, kurias turi turėti žmogus. Taip mano Rokiškio ,,Romuvos“ gimnazijos I klasių gimnazistai. Tokios jų mintys. Jas suguldėme į aplanką. Gimnazistai dalyvavo edukacijoje ,,Gediminas Matiekus: praeitis ir dabartis“. Jie sužinojo, kodėl 2022 m. gimnazijos skaityklai suteiktas G. Matiekaus vardas, kokiomis vidinėmis savybėmis pasižymėjo šviesios atminties vadovas G. Matiekus, kokias jis mėgo skaityti knygas...

  Gimnazistai supažindinti su leidiniu ,,Rokiškio Juozo Tumo- Vaižganto gimnazijai – 100“. Jame jie ras informaciją apie visą Rokiškio miesto švietimo įstaigų tinklą.

Prasmingais akcentais pradėta veikla gimnazijos Gedimino Matiekaus skaitykloje. Vasaros pabaigoje direktoriui G. Matiekui būtų sukakę 60 metų. Prisimenant švietimo įstaigos vadovą ir organizuota edukacinė programa per pilietiškumo pagrindų pamokas.

 Dėkoju mokytojui Valdui Nauburaičiui už bendradarbiavimą, bibliotekininkei Rūtai Vilutienei už bibliotekoje kuriamą dvasią, nes čia ugdome šiuolaikinį informacijos vartotoją.

                       Reda Kiselytė,

Rokiškio ,,Romuvos“ gimnazijos bibliotekininkė

Read More

(Ne)Skaitymo dūzgės

  Kas iš tiesų svarbiau – skaitymo procesas ar jo forma. Jeigu mūsų tikslas yra tik

susipažinti su tekstu ir gebėti trumpai jį nupasakoti, tuomet nėra jokio skirtumo, kur ir kaip mes jį skaitysime. Bet jeigu norėsime tekstą suvokti giliau, tuomet naudingiau į rankas paimti popierinę knygą.

  Norint išlavinti skaitymo gebėjimus, labai svarbi yra motyvacija. Pažadinti norą

skaityti šiais laikais, kai vis mažiau jaunuolių skaito savo noru, yra gana sunku. Kadangi netikėtai atėjo vasara ir knygos vis dažniau lieka kuprinėse ir bibliotekos lentynose, Šeduvos gimnazijos bibliotekininkė pasiūlė bendruomenei skaityti truputį kitaip. Bibliotekininkė ir mokytojai sugalvojo daug ir įvairių integruotų veiklų skatinti skaitymą. Mokiniai skaitė knygas ir jas iliustravo, gamino skirtukus, inscenizavo, prakalbino savo kurtus veidukus, pristatė etnografinį darželį, darė dėliones, kaligrafiškai rašė citatas iš perskaitytų knygų, kūrė komiksus, skaitė netradicinėse vietose ir paminėjo mums visiems labai svarbią tremties dieną. Į veiklą įsitraukė ir specialiųjų poreikių turintys mokiniai. Jie padedami mokytojos kompiuteriu kūrė skirtukus. Integruotas pamokas vedė informacinių technologijų, biologijos, lietuvių ir prancūzų kalbų, istorijos, dailės, pradinių klasių ir specialiojo ugdymo pedagogai. Net dvi dienas Šeduvos gimnazija dūzgė nuo (NE)skaitymo dūzgių.

  Skaitymas yra vienas nuostabiausių žmogaus daromų dalykų. Skaityti mes turėjome ir vis dar turime mokytis ir išmokti. Skaitymas padeda gyventi sąmoningai, apsišvietus, formuoti savo asmenybę ir, be to, patirti skaitymo malonumą.

Vita Kasarauskienė,

Šeduvos gimnazijos vyresnioji bibliotekininkė

Pirmokų poezijos skaitymai

Šeduvos gimnazijos kieme vyko jau tradicija tapęs pirmokų poezijos skaitymo
konkursas „Aš – eilėraštis“. Daug pirmokų eilėraštukų buvo skirta spalvingam metų laikui–pavasariui. Kai kuriuose – gražiausi žodžiai mamai, Lietuvai, atviras žvilgsnis į vaikiškas svajones. Mokiniai eiliuotai kalbėjo ir apie savo mielus augintinius, apie labai laukiamas vasaros atostogas.
Klausytojus džiugino ne tik puikiai parinkti kūriniai, raiškus meniškas žodis, bet ir skaitovų sceninė laikysena, šventiška apranga. Šiais vertinimo kriterijais vadovavosi konkurso komisija. Komisijos sprendimo reikėjo palaukti – juk sulaukėme tiek puikių skaitovų, tad darbo tikrai nestigo. Mažuosius pirmokėlius konkursui ruošė mokytojos Ilona Kučienė, Inga Rutkauskienė, Juta Savickienė. Kol komisija tarėsi, dalyvius ir svečius džiugino mokytojo Astijaus Poškos šokėjai bei grupės auklėtojos Ritos Masilionienės paruošti jaunieji aktoriai.
Po visus sužavėjusio eilėraščių skaitymo ir meninės programos vertinimo komisija paskelbė nugalėtojus. Pirmosios vietos laimėtoja tapo 1c klasės mokinė Liuka Volbikaitė, 2-osios –1a klasės mokinė Viltė Vasiliauskaitė, 3-iosios – 1b klasės mokinė Lėja Kuizinaitė. Už kūrybiškiausiai pasirinktą kūrinį apdovanotas 1c klasės mokinys Dovydas Navagruckas.
Klausydami konkurso dalyvių, be galo džiaugėmės, kad pedagogų pastangomis meninis skaitymas ir toliau puoselėjamas, nuo mažų dienų ugdoma meilė ir pagarba kalbai, o žodis
vaikų lūpose skamba nuoširdžiai ir teikia didžiulį pasitenkinimą ne tik mums, bet ir jiems patiems.
Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti knygelėmis ir padėkos raštais, o visi dalyviai – saldžiomis dovanėlėmis.
                                                                                                                               Vita Kasarauskienė,
                                                                                   Šeduvos gimnazijos vyresnioji bibliotekininkė

Read More

„Hobių dienos“ popietė

Gegužės 22 d. ketvirtos, penktos ir septintos pamokų metu, gimnazijos kiemelyje, vyko "Hobių dienos“ popietės-susitikimai, kuriuose mokyklos bendruomenės nariai pasidalijo, ką jie veikia po savo pagrindinio darbo – pristatė mėgiamas veiklas, kurios praskaidrina kasdienybę ir teikia peno sielai. Popietėje dalyvavo 1 ir 3 kl. humanitarinės grupės nariai, 2 d kl. mokiniai ir tie, kam įdomu sužinoti ką nors naujo.

Popietės -susitikimų  nuotaiką kūrė gimnazistai, kurių gyvenimas neįsivaizduojamas be muzikos. Kiemelis suskambo Kamilės Lapinskaitės, Vakario Jankausko, Jokūbo Andriusevičius, Brigitos Klimašauskaitės ir Gabrieliaus Galiausko atliekamos muzikos garsais. 2c kalsės mokinė Gytė Bielskutė demonstravo savo piešinius, susipažinome su gimnazijos sekretorės Jolantos Kindurienės savo pačios rankomis darytų atvirukų kolekcija, lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Balabonienė eksponavo  fotografijose užfiksuotas akimirkas, skaitė savo kūrybą. Matematikos mokytoja Aurelija Grašienė pasidalijo savo grafikos darbais, piešiniais, iš vytelių pintais darbeliais ir poezijos posmais, kuriuos skaitė mokytoja ir gimnazijos mokiniai. Mokytoja Aurelija skatino mokinius kurti, veikti ir išreikšti save, tobulėti. Mokiniai turėjo galimybę pažinti mokytoją per sportą, keliones, piešinius ir kūrybą.

Mokinių ir mokytojų prisistatymai prasidėjo bibliotekoje nuo 3 c kl. mokinės Godos Maksimavičiūtės, kuri pristatė savo mėgstamas veiklas mokiniams per renginį „Susitikimai“. Tikimės, dar ne kartą, sutikti mokyklos bendruomenę šiuose, jau, tradicija tampančiuose, susitikimuose.  

Visą šią popietę apjungė renginio vedėjos 3c klasės mokinė Goda Maksimavičiūtė ir bibliotekininkė Vida Gudelienė. Renginį organizavo gimnazijos biblioteka.

Bibliotekos informacija.

Nuotraukos Vidos Gudelienės.

Read More

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Europos šeimoje“ 2024

Balandžio 23-29 d. vyksta 24-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė ,  skirta Europos Sąjungos metams paminėti. Šių metų tema „Europos šeimoje" kviečia visus susiburti į bendras veiklas.

Adolfo Šapokos gimnazijos biblioteka renginius pradeda nuo ŠOKIO - judesio akimirkos.

Šokį dovanojo mokinės Gabija Tūzaitė ir Aistė Bertašiūtė. Mergaites šokio ir kūno kultūros moko mokytoja Birutė Siliūnienė.

Pirmoje Bibliotekų savaitės „Europos šeimoje“  dienoje gimnazija sulaukė daug svečių iš universitetų ir kolegijų, kurie pristatinėjo specialybes, stojimo galimybes, atsakinėjo į mokinių pateiktus klausimus. Bibliotekoje svečiavosi Lietuvos Sveikatos mokslų ir Vytauto Didžiojo universitetų atstovai.

Read More

Paminėjome Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną

 Gegužės 7-ąją minime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Ta proga Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos bibliotekoje vyko įdomios skaitymo veiklos. Į svečius atėjo Vilkaviškio pradinės mokyklos IB kl. mokinukai su mokytoja V. Ašutaitiene. Pirmokai apžiūrėjo biblioteką, aktyviai bendravo su bibliotekininkėmis, kurios jiems paskaitė pasaką apie nemigą „Kai miškas užmiega“.

  Šią dieną dalis gimnazijos bendruomenės taip pat įsitraukė į LMBDA ir gimnazijos bibliotekos kvietimą švęsti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną organizuojant skaitymo pikniką ir skaitant Europos šalių rašytojų kūrinius. Nors vėjuotas oras ir drėgna žemė neleido jaukiai su knyga pabūti gamtoje, tačiau mokiniai ir mokytojai surado būdų ir vietų kaip pabūti su knyga ir draugais, bent valandai palikus telefonus klasėse. Skaitymo piknike dalyvavo 132 mokiniai ir mokytojai.

  Tikimės, kad laikas, praleistas su knygomis ir draugais neprailgo ir šią akciją kitais metais vėl pakartosime. Nes labai svarbu gyventi laisvoje šalyje, kai galima kalbėtis gimtąja kalba, skaityti, reikšti savo nuomonę, būti kartu su draugais. O jei norisi pažiūrėti į debesis ir patylėti – tai taip pat mūsų teisė.

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos bibliotekos vedėja J. Arbačiauskienė

Susitikimas su rašytoja

  Viena iš skaitymo skatinimo formų yra edukacijos ir susitikimai su knygų autoriais, rašytojais, iliustratoriais. Gegužės 14 dieną Šeduvos gimnazijos bibliotekoje svečiavosi rašytoja Kotryna Zylė. Rašytoja pristatė savo knygas, papasakojo apie kūrybos procesą, pasidžiaugė knygų iliustracijomis, pažymėjo, jog knygas iliustruoja pati. Rašytoja atsakė į mokinių klausimus, kalbėjo apie tai, kaip ir kada pradėjo rašyti, kas paskatino kurti, kiek laiko rašo vieną knygą. Vaikai susipažino su lietuvių etnokultūros mitinėmis būtybėmis: velniu, giltine, aitvaru, milžinu, laumėmis, perkūnu, aptarė, ką jos veikia, ir kaip jas atpažinti. Kad skaitymas apie mitines būtybes būtų įdomesnis, mokiniams buvo parodytas filmukas, sukurtas remiantis K. Zylės knygomis.

   Šį susitikimą su knygų autore finansavo "Vilnius Unesco literatūris miestas" biuras.

Vita Kasarauskienė,

Šeduvos gimnazijos vyresnioji bibliotekininkė

Šeduvos gimnazija skaito

Read More

Skaitymo piknikas kalbos ir knygos dienai

   Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos mokiniai aktyviai įsijungė į  skaitymo pikniką „Mes – europiečiai“. Skaitymo pikniko šūkis – „Skaitome Europai“. Akciją organizavo mokyklų bibliotekų asociacija (LMBD). Kalbos ir knygos šventė sutapo su narystės Europos Sąjungoje 20-mečiu.

  Mokyklos bibliotekos darbuotojos Danutė Petkuvienė, Jolanta Čelnienė organizavo knygos skaitymo veiklas įvairiose mokyklos erdvėse. Malonu buvo stebėti 1a ir 1b klasių ir jų mokytojų Romos Stancikaitės, Ligitos Tamašauskaitės skaitymo pamoką gamtoje. Pirmokai skaitė knygas apsirengę Europos šalių pasakų herojais.

       Lietuvių kalbos mokytoja Birutė Kelpšaitė - Mozurkevičienė su 6c klasės mokiniais skaitymo pamoką vedė 3d klasės mokiniams. Šeštokai skaitė ištraukas iš Astridos Lindgren „Pepės Ilgakojinės“. O trečiokai šeštokams papasakojo apie Suomijos tradicijas ir papročius. Vyko viktorina „Kokias žinau Europos šalių kūrėjų knygas“. 5a klasės mokiniai (klasės auklėtoja Loreta Lauciutė) buvo pirmieji Gegužės 7-osios istorijos ir lietuviškos knygos skaitymo akcijos dalyviai. Mokiniai pasirinko Europos Sąjungos šalių autorių knygas. Juk kalbėti gimtąją ir reikšti jausmus savo gimtąja kalbą – neįkainuojama vertybė.

         Į skaitymo pikniko veiklą su bibliotekos darbuotoja Jolanta Čelniene įsijungė 3b, 8d klasės mokiniai ir jų mokytojos Daiva Kiniulienė, Asta Korsakienė. Taip pat Laima Kornikienė su savo ugdytiniais.

    Rašytojas Bernardas Brazdžionis rašė: „O mūs šventas lietuviškas žodi, / Ilgą naktį vergijoj kalėjęs, / Ne kaip vergas šiandien pasirodyk,  / Bet kaip laisvas pavasario vėjas“.

Danutė Petkuvienė

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos bibliotekos vedėja

Read More

Skaitymo piknikas Šakiuose

Read More

Tarpatutinė vaikų knygos diena Šeduvos gimnazijos bibliotekoje

 

    Skaitymas yra vienas iš įgūdžių, kurį vaikai išmoksta dar vaikystėje ir naudoja visą gyvenimą. Tai ne tik padeda orientuotis aplinkoje, perskaityti svarbią informaciją, bet ir skatina mokytis, ugdyti vaizduotę, gerinti atmintį ir kūrybinį mąstymą.

     Šeduvos gimnazijos bibliotekoje balandžio 17d. vyko renginys, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Šios šventės pagrindinis tikslas – įkvėpti meilę knygai, daugiau dėmesio atkreipti į vaikų literatūrą.

 

Read More

„Skaitau Aš, skaityk ir Tu, skaitykime VISI kartu’ 2024”

„Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį.” – rašė V. M. Tekerėjus. Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos bendruomenė kovo mėnesį aktyviai dalyvavo akcijoje „Skaitau Aš, skaityk ir Tu, skaitykime VISI kartu’ 2024”, kurią organizavo Jonavos rajono švietimo pagalbos tarnybos Mokytojų švietimo skyrius ir Jonavos rajono švietimo įstaigų bibliotekininkų metodinė grupė. Akcijos tikslas – skatinti mokinius skaityti, dalintis savo įžvalgomis ir nuomonėmis apie perskaitytas knygas, rekomenduoti jas perskaityti kitiems. Raliečiai aktyviai dalyvavo šios akcijos renginiuose: įdomiausias knygas pirmokams pristatė III B klasės gimnazistė Juvilė Dubra, kuri nuoširdžiai pasidalijo savo asmenine patirtimi, kaip jos gyvenime atsirado knyga; Germantė Pocevičioūtė (IIId) per lietuvių kalbos pamoką atvėrė Heather Morris knygos „Aušvico tatuiruotojas” išliekamąją vertę; be to grožinę literatūrą populiariarino ir kiti gimnazijos mokiniai bei mokytojai.

Irena Gripkauskienė

Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos bibliotekininkė

 

Tarptautinė Vaikų knygos diena

        „Man  pakanka tylos ir savo mažo pasaulio, tačiau aš turiu teisę būti svarbiausia savojo pasaulio dalimi, kai Vaike, paimi mane į savo mažas rankeles ir skaitai –sakė bibliotekos vedėja Danutė Petkuvienė pradėdama pirmą susitikimą su pirmokais. Pirmokai deklamavo eilėraščius skirtus knygai ir skaitymui. 

Read More

Ilarija Lietuvoje ir mokyklų bibliotekose

  Iryna Holub – autorė, parašiusi knygas apie mergaitę Ilariją ir jos nuotykius Lietuvoje. Rašytoja dovanoja 90 knygų rinkinių Lietuvos mokyklų bibliotekoms. Labai džiugu, kad knygos pasiekė ir Šiaulių „Rasos“ progimnaziją.  Rinkinį sudaro 4 knygos. Leidiniai puikiai tinka ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus mokiniams.

 Šiaulių „Rasos“ progimnazijos bendruomenė knygas pasitiko su dideliu susidomėjimu ir džiaugsmu, nes tokio leidinio dar nebuvo. Istorijos parašytos ukrainiečių ir lietuvių kalbomis yra gausiai iliustruotos. Knygose kalbama apie mergaitę Ilariją, kuri bėgdama nuo karo su mama ir seneliais atsiduria Lietuvoje, tėčio draugo Haroldo užmiesčio sodyboje. Iš pat pradžių mergaitė jaučiasi vieniša. Ji ilgisi tėčio, kuris gina Ukrainą. Mergaitei liūdna, nes yra svetimoje šalyje, viskas nauja ir nepažįstama. Pamažu Ilarija apsipranta ir suvokia, kad Lietuva graži ir įdomi šalis, kurioje gera kiekvienam.

  Tai puiki knyga visiems vaikams, kurie nori pažinti Lietuvą, įžymias vietas bei jos papročius ir tradicijas. Taip pat istorijos mažiesiems gali būti pagalba mokantis lietuvių kalbos.

Šiaulių „Rasos“ progimnazijos bibliotekos vedėja

Ernesta Bagavičienė

Poeto,vertėjo Mykolo Karčiausko pėdsakai mūsų gimnazijoje

  Rokiškio Juozo Tumo - Vaižganto gimnazijos Gedimino Matiekaus skaitykla turi išskirtinį bruožą. Čia sukaupta ir populiarinama poetų, rašytojų, menininkų, kalbininkų, dvasininkų, istorikų, politikų, literatų leidinių su autografais unikalioji kolekcija. Šiuo kultūriniu reiškiniu džiaugėsi, jį palaikė šviesios atminties direktorius Gediminas Matiekus. Jau susiklostė gili tradicija, kad gimnazijos pedagogai irgi prisideda prie leidinių su autografais kaupimo ir kolekcijos populiarinimo.

Read More

Edukacija, skirta Juozo Makutėno ir Gedimino Matiekaus atminimui

  Kovo 15 d., pasitinkant šviesios atminties pirmojo mokyklos direktoriaus Juozo Makutėno gimtadienį, Rokiškio Juozo Tumo - Vaižganto gimnazijos Gedimino Matiekaus skaitykloje, vyko edukacinė programa ,,Išmintyje slypi prasmė“(Direktoriams Juozui Makutėnui ir Gediminui Matiekui atminti). Matematines ir literatūrines žinias, į vieną programą sudėjo matematikos mokytoja Jolanta Makutėnienė ir bibliotekininkė Reda Kiselytė.

Read More

Garsiniai skaitymai Šeduvos gimnazijos bibliotekoje

    Kovo 12 dieną atskubėję į Šeduvos gimnazijos biblioteką  mokiniai dalyvavo garsiniuose skaitymuose skirtuose paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Jie skaitė tekstus apie Lietuvą, piešė, dėliojo dėliones, prisilietė prie Lietuvos istorijos dalyvaudami viktorinoje „Ką žinai apie savo šalį Lietuvą“. Atsakymų į pateiktus klausymus mokiniai mokėsi ieškoti  knygose patys.  Skaitydami gražiausius žodžius skirtus mūsų šaliai visi prisidėjome  prie sveikinimų valstybei, linkėdami jai ir jos žmonėms klestėjimo, supratingumo, kūrybiškumo, užsibrėžtų tikslų siekimo.

Bibliotekininkė Vita Kasarauskienė

Read More

Pilietiškumo pamoka Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos bibliotekoje

     Kovo 14 dieną  Jurbarko Antano Giedraičio - Giedriaus gimnazijos bibliotekoje vyko pilietiškumo pamoka, siekiant paminėti kovo 16 dieną - Knygnešių dieną.

  Šią pamoką vedė Jurbarko krašto muziejaus  direktorius Arvydas Griškus. Jos tikslas buvo priminti mokiniams apie lietuviškos spaudos draudimo laikotarpį.

    Pamokos metu gimnazistai prisiminė, kodėl knygnešiai iš Karaliaučiaus nešė lietuvių kalba parašytas knygas į Lietuvą, kokios bausmės jiems buvo skiriamos už tai, kiek knygų sėkmingai buvo įnešta į Lietuvą, sužinojo ir daugiau įdomių faktų.

Dėkojame Arvydui Griškui už įdomią, interaktyvią bei linksmą pamoką.

Bibliotekininkės Vaida ir Ilona,

 IIB klasės mokiniai  Kajus Kalvelis ir Vytautė Makaraitė.

Read More

Saugaus interneto renginiai mokyklų bibliotekose

 Vasario mėnesį Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos bibliotekoje buvo vykdomas projektas "Medijų raštingumas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu". Bibliotekininkė Laura Krasauskienė vedė pamokėles 2-3 klasių mokiniams "Saugus elgesys internete".

 Moksleivių susidomėjimas parodė, jog tokios pamokos reikalingos, ne visi tėvai vienodai supranta grėsmes internete ir kontroliuoja vaikų elgesį, o bibliotekininkai turėdami parengtą medžiagą įgavo daugiau pasitikėjimo vedant užsiėmimus.

„Kurkime geresnį internetą kartu“

2024 metų vasario 5-9 dienomis Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje 5-7 klasių mokiniams vyko informacinės pamokėlės „Kurkime saugų internetą kartu“. Jų metu visi mokiniai susipažino su asmens duomenų apsauga ir privatumu, išsiaiškino kuri informacija yra asmeninė, ar atpažįsta patyčias internete ir t.t. Taip pat atliko praktines užduotis, testus „Ar esi saugus internete?“.

Vasario 6 dieną buvo paminėta tarptautinė saugaus interneto diena. Penktų – septintų klasių mokiniams Šilutės policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Simona Cibauskaitė skaitė paskaitą apie saugų internetą. Po paskaitos vyko klasių komandų viktorina – proto mūšis „Saugesnis internetas“, kurią vedė bibliotekininkė, karjeros specialistė Edita Bendžiuvienė, socialinės pedagogės Edita Juciutė bei Margarita Dambrauskaitė. Geriausiems bei aktyviausiems mokiniams įteiktos padėkos bei saldūs prizai.

Edita Bendžiuvienė,

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos bibliotekininkė, karjeros specialistė

 

Projektas „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“ Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos bibliotekininkė Ala Norvilienė dalyvavo nuotoliniuose mokymuose, kur buvo pristatytas asociacijų „Langas į ateitį“ bei „Viešieji interneto prieigos taškai“ inicijuotas projektas „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“. Projekto tikslas stiprinti medijų raštingumą, ypač kritinį mąstymą, organizuojant edukacinius renginius ir suteikiant kuo daugiau informacijos mokiniams. Remiantis pateikta mokymuose medžiaga progimnazijos bibliotekoje visą vasario mėnesį buvo vykdomas projektas „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“.

Read More

Konkurso „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu“ dalyviai

   Vasario mėnesį minima Saugesnio interneto diena arba saugaus interneto savaitė. Telšių „Kranto“ progimnazijos Viešvėnų skyriaus 2-3 klasių mokiniai ir „Smalsučių“ grupės vaikučiai(b-6 m.) dalyvavo LMBDA, kuri yra socialinė partnerė su asociacijomis „Langas į ateitį“ ir „Viešieji interneto prieigos taškai“, projekto  „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu“ konkurse. Renginys-konkursas vyko vasario mėnesio antrąją savaitę, kurio metu buvo panaudota edukacinė medžiaga – metodika, kaip pravesti pamoką apie saugų internetą bibliotekininkui. 

Read More

„Kartu paskaitykime knygelę“

1a klasės mokiniai dalyvavo tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“, kurio tikslas – ugdyti kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas, domėjimąsi lietuvių rašytojos   Evelinos Daciūtės kūryba. Vaikai su bibliotekininke S. Jociuviene skaitė knygą „Laimė yra Lapė“, kartu ją aptarė, diskutavo, kas yra laimė, kaip ją supranta, kaip ją jaučia. Įkvėpti pasakojimo, mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse su technologijų mokytoja V. Šilkaitiene, kur susipažino su molio savybėmis ir nusilipdė oranžines vazeles. Su klasės mokytoja V. Lukošiene gamino laimingas laputes.

Knygelės dėka visi pajutome draugystės svarbą ir oranžinę nuotaiką.                            

Mokytoja Vaida Lukošienė,

 

bibliotekininkė Sandra Jociuvienė, Josvainių gimnazija

Read More

Vasario 16-oji bibliotekoje

  Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos bibliotekos erdvėse vyko III klasių raliečių dailės ir bibliotekos integruotos pamokos (mokytoja Lina Smailytė) „Perskaityk - pajausk - perteik - pristatyk“, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Visą mėnesį gimnazistai rinko informaciją, analizavo 1918 m. Vasario 16-osios istoriją, Nepriklausomybės Aktą ir signatarus, kuriuos vizualiai perteikė atlikdami kūrybinius darbus. Be to, rengė perskaityto straipsnio pristatymą bendraklasiams. Sukaupę reikalingą informaciją, gimnazistai dalyvavo viktorinoje, kurios metu dar kartą prisiminė, kuo svarbi mums Vasario 16-oji.

  Šios pamokos ne tik padėjo raliečiams geriau suprasti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos reikšmę, bet ir skatino gimnazistų kūrybiškumą, praplėtė istorines žinias bei akiratį, ugdė pilietiškumą.

Ar esame saugūs internete?

 Savo gyvenimo jau neįsivaizduojame be interneto. Tačiau su naujomis technologijomis atsiranda ir naujos grėsmės. Apie tai reikia kalbėti, kad neigiamo poveikio padariniai būtų ne tokie skaudūs.  

 Šakių „Žiburio“ gimnazijoje jau keletą metų medijų ir informacinio raštingumo temos integruojamos į pilietiškumo pagrindų pamokas. Šiais metais pamokų metu naudojome projekto „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“ parengtą medžiagą. Pirmose gimnazijos klasėse kalbėjome apie etišką ir atsakingą elgesį socialiniuose tinkluose. Projekto medžiaga papildė pilietiškumo pagrindų programoje esančią temą apie intelektinės nuosavybės ir autorių teisių sampratą ir svarbą.

  Gimnazijos antrokai medijų ir informaciniam raštingumui skyrė net tris pamokas.  Dezinformacija  yra viena iš grėsmių nacionaliniam saugumui, todėl labai svarbu ją atpažinti. Moksleiviai aiškinosi kaip kuriama dezinformacija ir mokėsi ją atpažinti, žiūrėjo video medžiagą apie gilumines klastotes. Kita pamoka buvo skirta socialinei inžinerijai. Namų darbams moksleiviai gavo užduotį – surasti dezinformacijos, melagienų, apgaulių internete pavyzdžių. Klasėje tuos pavyzdžius nagrinėjo, aptarė kas sukėlė įtarimų, kokiu tikslu viena ar kita informacija skelbiama, ką daryti susidūrus su apgaulėmis, asmeninės informacijos vagystėmis.

  Gebėjimas kritiškai vertinti informaciją, atsispirti spaudimui daryti neapgalvotus, emocijomis paremtus sprendimus, naudotis įvairiais informacijos šaltiniais – įgūdžiai, kurie yra ir bus svarbūs pilietinei visuomenei.

Žaneta Pratusevičienė, Šakių "Žiburio gimnazijos bibliotekininkė,

pilietiškumo pagrindų mokytoja

„Kritinį mąstymą ugdykime kartu“

Vaikai iš prigimties yra atviri,  linkę dalytis informacija su kitais, nori būti matomi, susipažinti su daugiau žmonių. Informacinės technologijos suteikia jiems plačias bendravimo galimybes, kuriomis naudotis reikia sumaniai ir atsakingai. Tradiciškai minint saugesnio interneto dieną Panevėžio rajono Velžio gimnazijos 1-4 klasių mokiniams gimnazijos bibliotekininkė vedė pamokėles. Mokė, kaip atsakingai  elgtis internete, kas yra asmeninė ir privati informacija, kokia informacija drąsiai galime dalintis, o kokia ne ir kokios dėl to gali kilti grėsmės. Informatikos mokytoja metodininkė Audronė Grinkuvienė 5-8 klasių mokinius supažindino su dezinformacijos sąvoka, diskutavo kaip kritiškai vertinti gautą informaciją, kodėl svarbu atsižvelgti į šaltinių patikimumą, kontekstą, išraiškos formą ir kt.

 

Esame dėkingos asociacijai „Langas į ateitį“ ir „Viešieji interneto prieigos taškai“, nes tik jų  projekto „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“ metu buvo sukurta naudinga metodinė medžiaga mokytojui ir bibliotekininkui. Daugiau informacijos https://medijos.epilietis.eu/ .

 

Gimnazijos bibliotekininkė,

Dalia Kukenienė

 

Read More

Saugesnio interneto savaitės renginiai

    Telšių ,,Ateities“ progimnazijos neformaliojo ugdymo būrelio ,,Augu su knyga“ nariai (1-2 kl. mokiniai, vadovė – bibliotekininkė Vanda Kuzienė) dalyvavo saugesnio interneto savaitės renginiuose. Pirmiausia mokiniai išsiaiškino, kas yra internetas. Pasirodo, kas tai ne kažkoks stebuklingas daiktas, pasislėpęs debesyse, o pasaulinis kompiuterių tinklas, sujungtas į vieną tinklą.

    Antro užsiėmimo metu (pokalbį moderavo pradinių kl. mokytoja Zita Liutkutė) kalbėjomės, kam naudojamas ineternetas, kas, mokinių manymu, yra priklausomybė nuo kompiuterio, dalijomės patirtimi: kiek laiko būrelio nariai skiria pamokoms, namų darbams paruošti, kiek pramogoms. Buvo įdomu išgirsti, ką vaikai laiko pramogomis. Pokalbio dalyviai buvo labai aktyvūs ir noriai dalijosi mintimis. 

     Susitikę trečiąkart kalbėjome apie saugumą internete, aiškinomės, kas yra asmens duomenys, visi kartu atlikome testą ,,Kuria informacija galima dalytis“. Visą reikalingą informaciją radome šaunioje platformoje  https://medijos.epilietis.eu ir svetainėje Draugiškas internetas

     Veiklų ciklą užbaigėme, kaip ir dera, savęs pagyrimu ir apdovanojimu savo pačių padarytais diplomais. Juk puikiai, smagiai ir dar naudingai padirbėjome! Mokiniai sužinojo, pasikartojo ir įtvirtino saugaus interneto abėcėlę, suvokė, kad visada reikia kreiptis į suaugusįjį, kuriuo pasitiki, o prireikus pagalbos, skambinti į nemokamą Vaikų liniją. Būrelio vadovė džiaugėsi, kad ir po pamokų pradinukai turi įvairios ir smagios veiklos. Taip augti daug įdomiau!

  Lina Dijokienė,

lietuvių k. mokytoja

Read More

Projektas „Mažais žingsneliais į pasakų šalį“

  Šeduvos gimnazijos bibliotekoje lankėsi skaitymo skatinimo projekto ,,Mažais žingsneliais į pasakų šalį‘‘ dalyviai su mokytojomis Loreta Butkiene ir Sandra Skirpstiene. Su mokiniais skaitėme ir inscenizavome pasaką ,,Dangus griūva‘‘. Skaitymo skatinimo projekto dalyviai ne tik klausėsi bibliotekininkės skaitomos pasakos, bet kartu aptarė pasakos veikėjus. Mokiniai, dalijosi mintimis apie pasakos herojus bei jų patirtus nuotykius. Vėliau projekto dalyviai spalvino piešinius, dėliojo dėlionę, kurioje buvo pavaizduoti ką tik skaitytų pasakų veikėjai. Užsiėmimo metu netrūko geros nuotaikos.

Vita Kasarauskienė,

Šeduvos gimnazijos vyresnioji bibliotekininkė

Read More

„Vieta, kur skleidžiasi kūrybiškumas ir vaizduotė“

Pasibaigus 2023-iųjų metų antram pusmečiui ir rudens sezono veikloms Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje, norisi dar kartą prisiminti ir pasidžiaugti dėl mokinių ir mokytojų entuziazmo, bendradarbiavimo, kūrybiškumo ir prasmingų edukacinių projektų, idėjų renginiuose.

 

Šio laikotarpio veiklose, vykstančiose bibliotekoje, daug dėmesio buvo skirta visų gimnazijos 9-12 klasių koncentrų įtraukimui, kultūrinių ir meninių tikslų įgyvendinimui, estetiniam jų apipavidalinimui. Taip pat buvo išsikeltas ir sėkmingai įgyvendintas protmūšių organizavimo, prasmingo skaitymo skatinimo tikslas, supažindinimas su naujausios literatūros kūriniais: buvo skaitomos ištraukos, susipažįstama vaizdiniuose, mokinių rengtuose, pristatymuose su jų autoriais. Norisi pasidžiaugti, kad buvo plėtota idėja „išeiti už bibliotekos ribų“ ir pažinti literatūrą bei jos gimimą dar plačiau. Todėl bibliotekos darbuotojai, mokytojai su mokiniais lankėsi Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos, Utenos raj. muziejaus renginiuose ir pristatymuose.

 

 

Read More

Fantastinė „Aukso plunksna“

        Kuriantis žmogus yra šio pasaulio amžinasis variklis. Kurdamas žmogus patiria gyvenimo džiaugsmą ir tarsi išmina baltam sniege savo takelį, kuris gali nuvesti visur. O šį kartą šalies mokinių kūrybos konkursas „Aukso plunksna“ (organizatoriai Šiaulių Gegužių progimnazija) pakvietė 5 – 7 kl. mokinius paklaidžioti fantazijos pasaulyje, sukurti fantastinį pasakojimą, kurio veiksmas vyksta mokykloje, vietoje, kurioje vaikai kasdien praleidžia tiek daug laiko. Sulaukta 17 kūrinių iš Šiaulių, Plungės, Akmenės rajono mokyklų. Gausiausiai dalyvavo 7 kl. mokiniai. Mokinių kūrybą vertino Šiaulių miesto mokyklų („Juventos“, „Rasos“ ir Gegužių) lituanistės. Pirmųjų vietų laimėtojų laukė spindinčios užrašų knygutės naujiems kūriniams rašyti, o visiems dalyviams dovana atminčiai - skirtukai knygoms. Taip pat fantastiškai išraiškinga dovana buvo  Gegužių progimnazijos ansamblio LA-FA atlikta daina apie žiemą (vadovė R.Janulienė).

Read More

Aš esu knyga, perskaityk mane

      Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos mokyklos bibliotekoje vyko skaitymo skatinimo pamokos „Terabitijos pasaulis“, 5c ir 5a klasių mokiniai buvo supažindinami su amerikiečių rašytojos Katerinos Peterson knyga „Tiltas į Terabitiją“. Atvira pamoka buvo skirta mokyklos bibliotekos veiklos integravimui į lietuvių literatūros pamoką.

         Bibliotekos vedėja Danutė Petkuvienė ir šių eilučių autorė veikėjų gyvenimus pristatė pasirinkdamos vertybių aspektą. Kaip drąsa ir atsakomybė, pagarba ir kantrybė, ištikimybė ir tolerancija... pasireiškė knygos veikėjų gyvenime, kokias vertybes mokiniai įžvelgia savo aplinkoje, kokios gyvenimiškos patirtys sąlygoja galvoti vienaip ar kitaip. Apie tai pamokos pabaigoje samprotavo šeštokai parašydami nuomonę į savo sąsiuvinius. Tačiau pirmiausia mokiniai buvo trumpai supažindinami su knygos turiniu, komentuojami su citatomis svarbiausi veikėjų gyvenimo įvykiai. Lentoje žiedo forma išdėstyti vertybių žiedlapiai, plačiau paaiškinta, kaip yra suvokiama vienos ar kitos formuluotės prasmė. Na, o išklausę aiškinimus, svarstymus, mokiniai rinkosi vertybę ir klijavo drugelius. Drugelis, pagal simbolių žodyną – simbolizuoja gyvenimą- amžiną džiaugsmą, kiekvieno žmogaus trapumą. Svarbiausia buvo  išsiaiškinti, ar mokiniai skaitys pristatytą knygą – juk ji rekomenduojama skaityti 5-8 klasių mokiniams. Ir vienoje, ir kitoje klasėje pakilo keletas rankų. Tokiu būdu mokiniams yra rekomenduojamos skaityti knygos. Šeštokai kas trimestrą po vieną knygą pristato savo bendraklasiams per užklasinio skaitymo pamokas.

      Į pamoką buvo kviesti rajono bibliotekininkai. Pamokoje dalyvavo Tauragės PMMC metodininkė Vilma Vaičekauskienė, mokyklos pavaduotojos ugdymui Vilma Kačiušė ir Asta Biknerienė.

Danutė Petkuvienė

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos bibliotekos vedėja

Birutė Mozurkevičienė

mokytoja

Read More

Integruota bibliotekos ir dorinio ugdymo pamoka

Gruodžio pirmąją savaitę Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje vyko bibliotekos ir dorinio ugdymo intergruota pamoka apie poeziją ir vertybes, kurią vedė rašytojas, literatūros kritikas, VDU dėstytojas Ramūnas Čičelis. Renginio lektorius poeziją  suskirstė savitai į keturias grupes: saviraiškos, išraiškos, raiškos ir aiškos. Įdomus eiliuotų tekstų pristatymas, vardijant poetus ir jų kūrybos ypatumus, neprailgo. Raliečiai susidomėję pildė žinias, kurias išgirdo integruotos pamokos metu.

Irena Gripkauskienė

Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos bibliotekininkė

 

Čia ateina ir maži ir dideli...

Gimnazijos bibliotekoje niekada netrūksta lankytojų. Čia ateina ir maži ir dideli – pasikalbėti, pabūti, ruošti namų darbus, prie kompiuterių, pažaisti šaškėmis, šachmatais, paskaityti knygą, pasiimti knygą ar tiesiog tyliai pasėdėti tarp lentynų ir pabūti su pačiu savimi.
Šiemet, per spalį tarptautinį mokyklų bibliotekų mėnesį, buvo organizuojama daug įvairių veiklų visai gimnazijos bendruomenei.

Read More

Šiaurės šalių literatūros savaitė Velžio gimnazijos bibliotekoje

    Šiaurės šalių literatūros  savaitės projektas propaguoja skaitymą balsu, Šiaurės šalių literatūrą. Gimnazijos bibliotekoje savaitė prasidėjo tradicine šviesos ir žodžio švente - tamsiausiu metų laiku linksmieji nykštukai pakvietė  pradinių klasių mokinius uždegti  simbolines žvakutes ir pasiklausyti skaitinio. Visi galėjo pasigrožėti 4 b klasės mokinių kūrybinių darbų paroda.  Šių metų tema „Kalėdos šiaurėje“ įnešė į bibliotekos erdves paslapties ir laukimo. Visus savaitės renginius tradiciškai vainikavo ilgai lauktoji 3-5 klasių „Skaitymu naktis“. Jau antrus metus mums talkina 6-8 klasių aktyvios skaitytojos ir padeda organizuoti  susirinkusiems veiklas. Smagu matyti, kaip atsakingai merginos ruošiasi, išgyvena sėkmes, aptaria nesėkmes bei ieško sprendimų. Apie renginio veiklas geriausiai pasakoja nuotraukos. Linkime ir jums mėgautis skaitymo malonumu.

 

                                                                                         Bibliotekos vedėja Dalia Kukenienė

 

Read More

Kalbinu Šiaurę

  Šiaurės šalių literatūros savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden" sąjungos vykdomas projektas. Projektas skirtas skaitymo skatinimui – garsiniam parinktam teksto skaitymui, pasakojamosios tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos biblioteka šiame projekte dalyvauja dvidešimt pirmą kartą ir su knyga „kalbina ” Šiaurę.

  Šių metų tema „Kalėdos Šiaurėje“, skaitėme švedų rašytojos Astrid Lindgren knygos „Emilis Iš Lionebergos“ ištrauką.

 

  Klasės valandėlė „ Žodis ir šviesa“ vyko penktokams. Šis garsinis skaitymas organizuojamas pirmąją Šiaurės šalių literatūros savaitės dieną. Knygos ištrauką „Pirmadienis,  gruodžio dvidešimt šešta, kai Emilis nuniokojo Kathultą ir pagavo vilkduobėje Komandorą“ garsiai skaitė bibliotekos darbuotojos Jolantą  Čelnienė ir Danutė Petkuvienė.

Read More

„Atkoduok knygą“

Kaip ir kasmet, spalio mėnesį Kauno rajono ugdymo įstaigose šurmuliavo tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Šių metų tarptautinės iniciatyvos tema – „Mokyklos biblioteka – vieta, kur skleidžiasi kūrybiškumas ir vaizduotė“. Atliepdamas šią iniciatyvą, Kauno rajono švietimo centras ir mokyklų bibliotekininkų metodinis būrelis pakvietė Kauno rajono mokyklų bibliotekininkus, moksleivius ir mokytojus dalyvauti akcijoje „Atkoduok knygą“, kurios tikslas - populiarinti skaitymą ir skatinti mokinių kūrybiškumą. Mokiniai turėjo sukurti rebusą - užkoduoti labiausiai patinkančios knygos pavadinimą. Koduoti buvo galima paveikslėliais, nuotraukomis, piešiniais, emociukais ir t.t.

Read More

Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo

Jau antrus metus Vilniaus „Laisvės” gimnazija įsijungia į „Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo” veiklas. Šio spalio tema: mokyklos biblioteka - vieta, kur skleidžiasi kūrybiškumas ir vaizduotė. Visą mėnesį bibliotekoje veiklė dirbtuvėlės, kuriose mokiniai kūrė įvairius darbelius iš senų nenaudojamų knygų. Tvarkumas, bendrystė, nuoširdus įsitraukimas ir malonios šypsenos visa mėnesį vyravo gimnazijos bibliotekoje. Gimnazijos bibliotekininkė Lina įkvėpė mokinius sukurti skaitymo kampelį iš knygų, ypač daug dėmesio sulaukė „knygų sofa”. Džiaugiamės mokinių aktyvumu ir kūrybiškumu.
                                                                   Vilniaus „Laisvės” gimnazijos bibliotekininkė

Lina Paškauskienė

Read More

Kūrybiškasis spalis Užupio mokykloje

      Tai nutiko Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos bibliotekoje. Vieną lapkričio dieną 7a ir 7b klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Laima Juzėniene užsuko į biblioteką ir pasiliko. Jie gavo užduotį rasti  bent keturių knygų nugarėles, kurių pavadinimai turėjo sugulti į prasmingas eiles. Su užsidegimu septintokai kibo į darbą. Nardė tarp knygų lentynų, rinko ir dėliojo knygas. Rezultatai buvo puikūs. Sueiliuotos buvo  ne tik bibliotekos knygų nugarės, bet ir asmeninių bibliotekų. Net į tris parodėles sugulė mokinių darbai. Atsirado pasakojimai  apie namų bibliotekėles ir dvi parodėlės „Knygų nugarėlių istorijos“  iš mokyklos ir asmeninių bibliotekų. Ir tai ne viskas! Buvo ir parodos atidarymas su svečiais ir vaišėmis.

 

  Rudens atostogų metu į biblioteką buvo pakviesti paruošiamosios grupės mokiniai. Jiems valandėlę apie Kęstutį Kasperavičių paruošė ir pravedė septintokė Greta. Jai puikiai sekėsi ! Vaikai klausėsi pasakojimo, atliko užduotis ir buvo apdovanoti prizais.

 

  Pailgintų grupių mokiniai keliavo kartu su žąsinu Gagiu (A. Jurašius „Žąsino Gagio kelionės“ ). Paklausę skaitomo teksto, taip aplankę šalį,  pasakojo, ką jie pasiimtų į kelionę, domėjosi ką pusryčiams valgo kitų šalių žmonės, ragavo kuo gardina maistą, mokėsi ženklų kalbos.

 

Štai kaip Užupyje buvo švenčiamas tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo.

 

  Taip praėjo spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo.

 

 Nijolė Čepukėnienė

Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

 

 

Read More

Telšių ,,Ateities“ progimnazijos bibliotekos informacija iš spalio mėnesio kūrybiškumo ir vaizduotės renginių

Taip jau įprasta, kad spalis sukviečia mokyklos bibliotekas į tarptautinius renginius. ,,Ateities“ progimnazijos biblioteka atliepė į mėnesio temą ,,Mokyklos biblioteka – vieta, kur skleidžiasi  kūrybiškumas ir vaizduotė“ Sumaniai buvo prakalbintos knygos, iliustruotos, žaista ir papasakotos kaštono istorijos. Juk kaštonas – mįslingas medis: žydi, nokina kaštoniukus, o mes juos renkame ir turime savo vaizduotės kūrinį.

 

Read More

Baigėsi spalis – Tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo

  Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos biblioteka kasmet įsitraukia į Tarptautinio mokyklų bibliotekų mėnesio akciją ir kartu su mokytojais organizuoja veiklas, atspindinčias mėnesio temą. Šiais metais įvairiais būdais skatinome mokinių kūrybiškumą, žadinome vaizduotę. I klasių gimnazistai dalyvavo orientaciniame žygyje po biblioteką: ieškojo knygų, atliko užduotis, tyrinėjo elektroninį katalogą, taip susipažindami su biblioteka ir jos turtais iš arčiau. IV klasių teatro grupės mokiniai kartu su teatro mokytoja Rasa Šlivinskiene kūrybiškai pažvelgė į rudenį – skaitė lietuvių poetų eilėraščius rudens tema, juos perkūrė interpretuodami savaip, panaudodami tris išsitrauktus žodžius. Perkurtus eilėraščius reikėjo išraiškingai garsiai perskaityti. Intarpuose klausėmės dainų apie rudenį, įsiklausydami į melodiją ir žodžius.

Read More

Spalis – Josvainių gimnazijos bibliotekoje

  Spalis – mokyklų bibliotekų mėnuo ir šio mėnesio šūkis „Mokyklos biblioteka – vieta, kur skleidžiasi kūrybiškumas ir vaizduotė“. O kaip gi susijęs kūrybiškumas ir knygų skaitymas... Tad bibliotekininkės pakviesti trečios klasės mokiniai klausėsi naujų knygų pristatymo, bandė ieškoti, kuri knyga jiems ar jų draugams galėtų patikti, klausėsi klasės draugų skaitomų eilėraščių ir mažosiose kūrybinėse dirbtuvėse kūrė konkrečiai knygai skirtuką...

  Ketvirtokai beveik vienbalsiu pritarė, kad skaitymas lavina vaizduotę ir kūrybiškumą, ir jie visi nori būti kūrybiški, sėkmingi, lakios vaizduotės... Tad įdėmiai klausėsi bibliotekininkės pristatomų jiems skirtų knygų, kad būtų lengviau išsirinkti ką skaityti, svarstė kokios knygos labiau norėtų. Vėliau ketvirtokams buvo pristatyta nauja knyga „Didžioji būtybių knyga“ ir mokiniai susipažino su patraukliai, glaustai pristatytomis lietuvių mitinėmis būtybėmis, ir piešė juos labiausiai sudominusią būtybę taip, kaip jie įsivaizduoja.

  Antrokai klausėsi apie knygų kūrėjus, knygų reikšmę, iliustracijų grožį, žaidė žaidimą „Rašytojai ir ne tik...“, klausėsi bibliotekininkės skaitomų greitakalbių ir skaičiuočių, patys linksmai sakė savo žinomas, skaitė eiles iš naujos V. Palčinskaitės knygos „Bala nematė“, ištraukų iš knygos „Laimė yra lapė“, kaip

svarbu jaustis laimingam, kalbėjosi apie jausmų įvairovę, kaip jaučiamės kai užvaldo neigiami jausmai, klausydamiesi ištraukų iš knygelės bandė iškvėpti nerimą...

  Pirmokėliams bibliotekininkė papasakojo apie knygos reikšmę, jos svarbą, visi kartu žiūrėjo skaidrėse demonstruojamą „Knygos kelią“, aptarinėjo tai ką mato, linksmai kartojo greitakalbes ir su didžiausiu susidomėjimu klausėsi bibliotekininkės skaitomos knygelės „Noriu šuniuko!“, ir išsirinkę pačių įdomiausių knygų išskubėjo į kitas pamokas.

S. Jociuvienė, Kėdainių r. Josvainių gimnazijos bibliotekininkė

Šiurpių skaitymai Šeduvos gimnazijos bibliotekoje

Read More

Baltų literatūros savaitė 2023

 Rugsėjo 22–29 dienomis Panevėžio rajono Velžio gimnazijos biblioteka - informacinis centras jau penktą kartą aktyviai dalyvavo tarptautiniame mokyklų bibliotekų projekte „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“. Su pradinių - 2b, 4a,  4c klasių mokiniais prisiminėme, kuo mums svarbi Baltų vienybės diena, kaimyninės šalies istorija, kokie yra Latvijos valstybiniai simboliai.

Read More

Žodis kalbina gamtą

    Koks turtingas ir turiningas yra knygų pasaulis! Prie šnarančių knygos puslapių prisilietęs „pažadini“ vaizduotę, kūrybiškumą. Prisimeni praeityje sutiktus žmones, matytus vaizdus, įvykius. Kartais save  sutapatini  su skaitomos knygos herojumi. Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos bibliotekoje vyko skaitymo pamokos 1-4 klasių mokiniams. Mokyklos biblioteka  – vieta, kur skleidžiasi kūrybiškumas ir vaizduotė. Spalio mėnesį bibliotekoje vyko skaitymo skatinimo pamokos  „Žodis kalbina gamtą“.

Read More 0 Comments

Mokytojo dienos popietė bibliotekoje

Read More

Tarptautinis mokyklų bibliotekų projektas ,,Baltų literatūros savaitė’’ „Romuvos“ progimnazijoje

  Tarptautinis mokyklų bibliotekų projektas „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“, kuriame dalyvauja Lietuvos ir Latvijos mokyklos, kviečia moksleivius ir mokytojus paimti į rankas kaimyninės šalies rašytojų knygą, susipažinti su kalba, domėtis mus siejančia istorija ir kultūra. Projekto tikslas – skatinti Lietuvos ir Latvijos mokinių pažintį su kaimynine šalimi, stiprinti baltiškąją tapatybę. Siekiama plėsti mokinių akiratį, stiprinti komunikacinius ir skaitymo gebėjimus.

Read More

Baltų literatūros savaitė Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje

  Rugsėjo 22-29 dienomis Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje vyko tarptautinis mokyklų bibliotekų projekas “Baltų literatūros savaitė/Baltu literatūras nedēļa”, kurį pradėjome integruota istorijos pamoka ,,Baltų genčių kilmė ir raida”. IIa klasės mokiniai Vaiva Beniušytė

ir Gabrielius Šukauskas skaitė šią tema pranešimą, gimnazistai žiūrėjo ir analizavo dokumentinį filmą „Saulės mūšis”. Projekto sūkuryje daug dėmesio skirta pristatant latvių rašytojų knygas: Noros Ikstenos romaną „Motinos pienas“, Zigmundo Skujinio „Jaunuolio memuarai“, Maros

Zalite knygą ,,Rojaus paukščiai”, ,,Penki pirštai”. Gimnazistai raiškiai skaitė poeziją iš latvių rinktinės eilėraščių knygos ,,Pavasaris bus kaip visuomet”.

Read More

Skaitymo konkursui pasibaigus

    Neseniai žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie tai, kad Lietuvos ketvirtokai pateko į pirmąjį  pasaulio šalių dešimtuką, pradžiugino. 2021 m. buvo atliktas tarptautinis skaitymo gebėjimų tyrimas PIRLS (ang. Progress in Informational Reading Literacy Study), kurio rezultatai motyvuoja toliau aktyviai  skatinti  skaitymą ne tik pradinėje mokykloje, bet ir tolesnėse – gimnazijos – klasėse. Norėtųsi, kad knygų skaitymas taptų įprastu moksleivių gyvenimo būdu.

      Mūsų gimnazijoje paskelbti tradicinio knygų skaitymo konkurso „Be knygos – nė dienos“ nugalėtojos: keturios moksleivės iš 6b (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Deimantė Grilevičiūtė-Klincevičienė) ir moksleivė iš 2a (lituanistė Gintarė Padvelskienė). Gimnazijos direktorė Jolanta Martyncevienė laimėtojoms įteikė prizus – knygas ir diplomus.

Nors tarp dalyvių buvo ir vaikinų, bet daugiausiai knygų per mėnesį (knygų apimtis nebuvo ribojama) perskaitė moksleivės. Tai patvirtina ankstesnio tyrimo rezultatų tendenciją, kad mergaitės visgi daugiau skaito už berniukus.

       Įdomu, ką konkurso dalyviai skaitė? Kai kurie jų krimto knygas pagal mokyklinę programą: Oskaro Wilde‘o „Doriano Grėjaus portretas“, Žemaitės „Marti“, Icchoko Mero „Lygiosios trunka akimirką“, Antano Škėmos „Balta drobulė“, Franco Kafkos „Metamorfozė“, Albero Camiu „Svetimas“, George Orwelo „Gyvulių ūkį“, Justino Marcinkevičiaus „Mažvydas“, Mariaus Ivaškevičiaus „Madagaskaras“, Jurgio Kunčino „Tūla“. Tarp skaitytojų buvo populiarūs Stephenie Meyer romanai, Collen Houck „Tigro prakeiksmas“, „Tigro kelionė“, Colleen Hoover „Mes pradedame iš naujo“, „Mes dedame tašką“, Kristinos Ohlson „Stiklo vaikai“, „Akmeniniai angelai“, „Sidabrinis vaikas“, John Green „Dėl mūsų likimo žvaigždės kaltos“ ir kt. Noriai skaitytos ir populiariosios Davido Walliamso, Jeff Kinney, Rachel Renee Rusell knygos.

       Dėkojame gimnazijos direktorei J. Martyncevienei už konkurso rėmimą. Tikime, kad ir kitais metais skaitymo skatinimo konkursas įvyks.

                                    Rima Gudanavičienė ir Laimutė Adomavičienė

                   Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos biblioteka ir Informacijos centras

Finišavo projektas ,,Citatų kelionė: prasideda – o kas toliau“

Ar kada susimąstėte, kad knygos bibliotekų lentynose sudedamos ne bet kaip, o laikantis tam tikros tvarkos – klasifikacijos? O kas nutiktų, jei knyga „paklystų“ lentynose?  Be to, sunku ir sugalvoti geresnę vietą mokykloje žaisti slėpynių nei biblioteka – ypač, kai tenka ieškoti paslėptos citatos – įdomios minties...

Telšių „Ateities“ progimnazijos pradinukai: antrokai, trečiokai ir ketvirtokai kartu su savo šauniomis mokytojomis, pakviesti mokyklos bibliotekininkės Vandos Kuzienės, įsitraukė į tikrą iššūkį – beveik tris mėnesius besitęsusį projektą ,,Citatų kelionė: prasideda – o kas toliau“. Mokinukai per pertraukas ir po pamokų išbandė save visai kitokioje pažintinėje veikloje – įsitraukė į motyvuojančią, patrauklią veiklą, buvo ir aktyvūs, ir žingeidūs, lavino savo pastabumą ir norą sužinoti vis daugiau.

Kaip tai darė? Ogi kiekvieną savaitę vis kitai klasei buvo pateikiamos trys rašytojų mintys (citatos) iš savaitės knygos. Žinoma, kad tokią knygą reikia skaityti labai atidžiai – juk teko surasti citatų pabaigas! Beje, citatų pabaigos taip pat buvo paslėptos ir pačioje bibliotekoje. O čia, pasirodo, orientuotis irgi reikia mokėti: pavyzdžiui, kad išnarpliotum užduotį, reikėjo susipažinti su UDK (universalioji dešimtainė klasifikacija), tai yra, sužinoti, kas yra bibliotekų fondų išdėstymas ir kaip jame susirasti to, ko tau reikia. Argi tai ne pažintinė veikla?

Atsisveikinant gegužei su šiųmečiu pavasariu, projekto dalyviai  buvo pakviesti apmąstyti, kaip sekėsi įgyvendinti projektą. Refleksija parodė, kad vaikams patiko dirbti ir komandomis, ir individualiai, patiko rausti bibliotekos erdvėje, be to, tokia veikla sužadino naujų minčių – ką dar smagaus ir įdomaus būtų galima nuveikti bibliotekoje?

O svarstyti, aptarti, pasitarti smagu visiems kartu – su arbatos puodeliu ar sulčių stiklinaite. Dar smagiau, kai akis gali paganyti į užfiksuotas projekto akimirkas, išspręsti šaradą, pasukti galvą, ieškant galvosūkio atsakymo ar mįslės įminimo. Arba tiesiog – draugiškai pasikalbėti. Visų dalyvių išvada viena – projektas pavyko! Vadinasi, laukite naujų iššūkių!

Lina Dijokienė, lietuvių kalbos mokytoja

Telšių ,,Ateities“ progimnazija

Read More

Pirmokai skaito poeziją

      Paskutinės pavasario dienos, nustojo lyti, vėl pasirodė pasiilgta saulė, o mintyse jau kuriami vasaros planai. Tačiau, įkvėpus svaigaus žydinčių alyvų kvapo, dar norisi stabtelti ir pasidžiaugti pavasariu, kokį kūrė gamta ir žmogus. Ta proga gegužės 24 dienos popietę Šeduvos gimnazijos pradinukai skubėjo į tradicinius pirmokų poezijos skaitymus „Eilės iš širdies“. Buvo labai smagu išbandyti savo kūrybinius gebėjimus tradiciniame eilėraščių skaitymo konkurse, kurį jau eilę metų organizuoja Šeduvos gimnazijos biblioteka.

     Klausytojus džiugino ne tik puikiai parinkti kūriniai, raiškus meniškas žodis, bet ir skaitovų sceninė laikysena, šventiška apranga. Šiais vertinimo kriterijais vadovavosi konkurso komisija. Po visus sužavėjusio eilėraščių skaitymo vertinimo komisija paskelbė nugalėtojus. Pirmosios vietos laimėtoja tapo 1a klasės mokinė Austėja Čepauskaitė, 2-osios – 1a klasės mokinė Lukrecija Marčiūtė, 3-iosios – 1a klasės mokinė Mėta Mančiauskaitė. Mažuosius pirmokėlius konkursui ruošė mokytojos Vaida Čepienė ir Lina Paškevičienė. Kol vertinimo komisija rinko nugalėtojus, žiūrovus savo pasirodymu stebino šokių mokytojo Astijaus Poškos šokėjai.

      Poezija vaikų lūpomis skambėjo labai nuoširdžiai, dalyviai stengėsi perteikti eilėraščių nuotaiką, mintį. Bibliotekininkė  vaikams už dalyvavimą popietėje, išraiškingą, nuoširdų eilėraščių skaitymą padovanojo po saldžią dovanėlę. Popietė baigėsi ir norisi tikėti, kad knygų šviesa niekada neges vaikų akyse.

Vita Kasarauskienė,

Šeduvos gimnazijos vyresnioji bibliotekininkė

Read More

Garsinio skaitymo renginys Šakiuose

Read More

Bibliotekų savaitės „Kartu įveikiant krizes“ veiklų atspindžiai Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje

Read More

Integruota pamoka

       Jungtinių tautų organizacija (JTO) paskelbė balandžio 23-ąją – Tarptautine anglų kalbos diena. Ši data pasirinkta garsaus anglų rašytojo Viljamo Šekspyro garbei, nes tądien minimas jo gimtadienis. Balandžio 24 dieną Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos I d ir III klasės mokiniai rinkosi į integruotą anglų kalbos pamoką, kurią inicijavo mokytoja Rita Lamokovskienė ir bibliotekininkė Irena Gripkauskienė. Apžiūrėję parengtą parodą, raliečiai susipažino su žymiausiais anglų rašytojais ir jų kūriniais bei atliko įvairias užduotis, padedančias geriau suprasti anglų kalbos ir kultūros ypatumus.

Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos bibliotekininkė Irena Gripkauskienė 

Vaikų knygos savaitė Josvainių gimnazijos bibliotekoje

Read More

Tarptautinė vaikų knygos diena Šeduvos gimnazijos bibliotekoje

Read More

,,Aš esu knyga, perskaityk mane“

    Tokiu smagiu prisistatymu – paraginimu šiais metais į visų šalių vaikus kreipiasi Tarptautinė vaikų knygos diena! Ši graži tradicija, kada vis kitos pasaulio šalies rašytojai rašo laiškus pasaulio skaitytojams, įkvepia ne tik skaityti, bet ir pamąstyti apie knygos vertę ir galią. Šiemet akį traukia ir į kiekvienos knygos perteikiamą istoriją įsigilinti kviečia iškilaus graikų rašytojo Vagelio Iliopoulos ir gerai žinomos graikų iliustratorės Photini Stephanidi bendradarbiavimo rezultatas!

Šiuo nuotaikingu rezultatu su susirinkusiais į mūsų mokyklos tradicinę šventę – Tarptautinės vaikų knygos minėjimą išraiškingai pasidalino 4 a kl. mokiniai. Jie teigė: „Aš esu knyga./Tu esi knyga./Visi mes esame knygos./Mano siela – tai istorija, kurią pasakoju./Kiekviena knyga pasakoja savą istoriją.“

Koks šiuolaikinis renginys be reklamos? Šioje šventėje, be abejo, patys išradingiausi žodžiai skriejo knygoms – vaizdžiai ir įtaigiai mokytojos Zita, Edita, Ingrida, Dalia ir bibliotekininkė Vanda pristatė susirinkusiesiems knygas, dalyvaujančias Vaikų metų knygos rinkimuose.

Bibliotekininkė neslėpė džiaugsmo – mokyklos pateikta paraiška akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ organizatoriams buvo patenkinta! Vadinasi, mūsų mokyklos jaunieji skaitytojai turės galimybę augti su nuostabiomis knygomis.

Šventinę popietę, kurioje dalyvavo 2a,  2b, 2c, 3b, 4a klasės ir mokytojos, užbaigė ketvirtokų mokytojos Zitos dramos būrelio spektaklis pagal V. Palčinskaitės pjesę ,,Prašau tylos“. Kaip tai prasminga – juk tam, kad galėtume pasinerti į knygos puslapius, reikia nedaug, tik truputėlio tylos ir ramybės...

 Bibliotekininkė Vanda, paruošusi balsavimo „biuletenius“, primena – balsavimas „Metų knygos rinkimai 2022“ vyks iki balandžio 23 d. Ji ragina visus aktyviai skaityti ir išreikšti savo nuomonę, kuri gi knyga nusipelnė Metų knygos titulo?

Taigi rinkimuose dalyvaujančių knygų penketukas pasklido po mokyklos klases.

                                                                                                Telšių ,,Ateities“ progimnazija mokytoja Lina

Read More

„Gyvenimo grožis. Skaitymo grožis...“

    Pavasaris visada yra kažkokia šventė. Biblioteka turi tokią tradiciją – balandžio mėnesį pakviečia mokytojus į popietę, skirtą knygai. Gražus metas pabūti kartu, padiskutuoti ir pailsėti nuo pamokų.                                                       

    Šįkart susitikome pakalbėti apie laimę, gyvenimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. Įžangoje bibliotekininkė Indra pristatė knygą „Laimės prekeivis“. Visi mes skirtingi ir laimės poreikis skiriasi. Gaudykim laimės akimirkas.

     Dailės mokytoja metodininkė Ramunė Petrikienė pakalbėjo apie knygą „Gedimino laiškai“. Supažindino mus su Kaligrafija. Plunksnakočiais ant mokytojos pagamintų knygų skirtukų užrašėme brangiausių mums žmonių vardus. Kaip senovėj, su gandro plunksna rašėm laišką pavasariui. Stalas buvo išpuoštas plunksnom ir akmenėliais kaip ir knyga „Ten, kur gieda vėžiai“, kurią pristatė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Elina Rupeikienė. Akcentuodama gražiausias knygos mintis apibendrino ir užbaigė penkmetį trukusį renginių ciklą. Pavaišino savo nuostabiu šokoladiniu pyragu ir palinkėjo surasti laiko pabūti vieniems su kitais.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos bibliotekinkinkė

Indra  Sokolovienė

Read More

Integruota istorijos-lietuvių kalbos pamoka ,,Knygnešių keliais‘‘

      Kovo 16-oji – Lietuvoje  minima Knygnešio diena. Ji skirta prisiminti ir pagerbti žmones, kurių dėka buvo apgintas ir išsaugotas lietuviškas žodis. Ši data pasirinkta neatsitiktinai – tai knygnešių karaliumi vadinamo Jurgio Bielinio gimimo diena.

      Šeduvos gimnazijos bibliotekoje 5a,b klasių mokiniams vyko integruota istorijos ir  lietuvių kalbos pamoka, skirta paminėti Knygnešio dienai. Istorijos mokytoja Inga Dryžaitė mokinius supažindino su 1864 – 1904 metų  nedidele mūsų tautos istorijos atkarpa, kurioje vyko žūtbūtinė lietuvių tautos kova už gimtąjį žodį, už savo egzistenciją. Šios kovos simboliu tapo knygnešys.

Read More

Tai kas svarbiausia vyko mokyklos bibliotekoje

Kaip ir kiekvienais metais Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos bibliotekoje paminėta Knygnešio diena. Tai diena kai  prisimename knygnešius, lietuvių kalbos draudimo metais platinusius lietuviškas knygas. Todėl bibliotekoje vyko netradicinės pamokos, kurias vedė tikybos mokytoja Kristina Vaicekauskienė ir bibliotekininkė Violeta Markauskienė Mokytoja Kristina papasakojo apie vyskupą, rašytoją Motiejų Valančių, kurio iniciatyva ir pastangomis buvo pradėtas aktyvus priešinimasis spaudos draudimui, gimtosios kalbos vartojimo varžymui. Mokiniai ne tik klausėsi, bet ir žiūrėjo interaktyvų muzikinį filmą „Knygnešio kelias“, atliko įvairias užduotis, diskutavo, pabandė rašyti su plunksnakočiu.                                                                                               Pamokos vykusios Knygnešio dieną – tai baigiamasis visą mėnesį bibliotekoje vykusių renginių edukacijų, skirtų svarbioms Lietuvos datoms pažymėti, akcentas. Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios bibliotekoje integruotas lietuvių kalbos ir literatūros pamokas vedė mokytojos Genovaitė  Stuknienė ir Rasa Aukūnienė, o bibliotekininkė Violeta kvietė į edukacinius užsiėmimus „Padovanok sau tautinių spalvų apyrankę‘.

          Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

Violeta Markauskienė

Read More

Šimtametė knygos dvasia

Netradicinė lietuvių literatūros pamoka buvo skirta Knygnešio dienai pažymėti. Šią dieną pagerbiami žmonės, kurie keturiasdešimt metų platino draudžiamą lietuvišką žodį ir raštą.

3c, 4d, 4a, klasių mokiniai ir klasių vadovės klausėsi  bibliotekininkės Danutės Petkuvienės pasakojimo apie Knygnešystės XIX a. veiklos vykdymą. Apie 1864-1904 metus, kai buvo draudžiama spausdinti, platinti  ir skaityti lietuvišką knygą. Žymiausią Knygnešį Jurgį Bielinį.

Knygnešių dieną turi tik Lietuva. Kovo  16-oji yra Knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena, todėl jo garbei atsirado ši data.

Mokinai pamatė  šimtametes knygas iš bibliotekininkės sukauptos kolekcijos. Knygas, kuriais lietė Knygnešių rankos. Sužinojo trumpą kiekvienos knygos turinį ir istoriją. Viena knyga parašyta gotikos šriftu. Pamokoje buvo ugdoma pažinimo ir kultūrinė kompetencijos.

   Mikalojus Daukša rašė: „Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas. Sunaikink ją – sunaikinsi santaiką, vienybę ir gerovę. Sunaikink ją,- užtemdysi saulę danguje, sumaišysi pasaulio tvarką, atimsi gyvybę ir garbę“.

Danutė Petkuvienė, Tauragės „Šaltinio“progimnazijos bibliotekininkė

Read More

Šlepetė ir kitos istorijos

„Jo knygos gimsta iš širdies,

Tad prie Račicko pavardės

Visi priprato jau seniai,

Na, o labiausiai – mokiniai.

Jo personažai tokie puikūs!

Be Edvarduko ir be Zuikos,

Be Nippės ir kitų vardų

Gyventi būtų nuobodu ...“

        Taip apie vaikų ir paauglių rašytoją rašė poetė Alma Karosaitė.

Rašytojas atvyko į susitikimą su Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos  2-5 ir 6-8 klasių mokiniais. Mokiniai pamatė mėgstamų knygų „Zuikos padūkėlio, „Šlepetės“, Berniukai šoka breiką“ ir kitų knygų autorių. Pabendravo. Trečiokai, ketvirtokai, penktokai, šeštokai išmoko mintinai rašytojo knygų ištraukas ir meniškai deklamavo. Juk nieko nėra maloniau rašytojui, kai jo parašytos knygos yra skaitomos ir žinomos. Rašytojas prisipažino, kad jam patinka rašyti apie pašėlusius vaikus, kuriuos jis vadina teigiamais išdykėliais. O šalia tų padūkėlių, jokūbėlių, mikių ir lukošiukų būna jų mokytojos, kurios kartais patenka į komišką situaciją. Autorius motyvavo mokinius skaityti knygas. Skaitantis mokinys ugdo  kūrybiškumą, pažinimo kompetencijas.

Read More

Žaidimas „Populistas“

  Šeduvos gimnazijos bibliotekoje buvo pristatytas naujas Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos sukurtas stalo žaidimas „Populistas“. Tai kritinio mąstymo žaidimas, ugdantis visuomenės medijų ir informacinį raštingumą, sąmoningumą ir atsparumą informacinei manipuliacijai.

Read More

Dainiečiai paminėjo Tarptautinę skaitymo vonioje dieną

 Moksliškai įrodyta, kad skaitymas – efektyviausias būdas stresui įveikti, veiksmingesnis net už muzikos klausymą ir pasivaikščiojimą. Tyrimas atskleidė, kad per šešias minutes skaitymo tyloje tiriamųjų širdies ritmas sulėtėjo, o raumenų įtampa sumažėjo net 68 proc. Psichologų teigimu, skaitymas yra toks veiksmingas todėl, kad protas susikoncentruoja į turinį ir padeda atsitraukti nuo realybės bei atsipalaiduoti. Knygų mylėtojai geriau miega, labiau pasitiki savimi, rečiau serga depresija.

 Aktorius Giedrius Savickas viename interviu paklaustas, kur mėgsta skaityti, atsakė, kad „geriausios vietos skaityti yra vonia ir traukinys, o puikiausiai būtų – vonia traukinyje“.

Read More

Integruota istorijos ir bibliotekos pamoka

Ilgai lauktoji kova už laisvę! Žūtbūtinė! Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos bibliotekoje sausio 17-20 d. vyko integruotos istorijos pamokos 1863 m. sukilimo 160-ies metų sukakčiai paminėti. IId klasės mokiniai Paula Šimkutė ir Emilis Šaltys pristatė pranešimą „Sukilimo reikšmė Lietuvos istorijoje” I klasių mokiniams (mokytoja Vilija Kičienė). IIc klasės mokiniai žiūrėjo ir analizavo dokumentinį filmą „1863 m. sukilimas. Sukilimo tikslai“ (mokytoja Sigutė Meižienė) ir susipažino su bibliotekoje parengta spaudinių ir dokumentų iš Lietuvos valstybės istorijos archyvo paroda „1863 m. sukilimas Lietuvoje“.

Irena Gripkauskienė,

Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos bibliotekininkė

Garsiniai skaitymai bibliotekoje

Gražiausioms metų šventėms beldžiantis į duris, mokyklos bibliotekininkė pakvietė priešmokyklinio ugdymo grupės„ Drugeliai“ auklėtinius  ir pradinių kasių mokinius į biblioteką paklausyti bibliotekininkės skaitomų pasakų mažiesiems, o antrų, trečių, ketvirtų klasių mokiniams paskaityti patiems.

  Mokiniai skaitė pasaką „Mergaitė su degtukais“, o bibliotekininkė jiems  perskaitė pasaką „Laimingasis princas“.  Šie kūriniai mokinius skatino  pamąstyti: ar pastebime šalia savęs žmones, kuriems reikia padėti. Ar esame jautrūs  kitų poreikiams, kokias geras savybes turime, kokius gerus darbus atliekame, kad padarytume aplinkinius laimingais.  Mokiniai diskutavo, išsakė savo nuomonę apie perskaitytus kūrinius. O mažesnieji iliustravo perskaitytą pasaką „Kalėdos“.

Smagu, kad mokiniai ne tik sklandžiai ir gražiai skaito patys ,bet  moka  aptarti perskaitytus kūrinius, kurie paliečia jų širdeles.

Daiva Gaivelienė,

Radviliškio Vaižganto progimnazijoje

,,Simboliai iš dėžutės“

Gruodis visada pilnas paslapčių, simbolių ir svajonių išsipildymo. Rokiškio Juozo Tumo - Vaižganto gimnazijos Gedimino Matiekaus skaitykloje, I – II klasių gimnazistams vyko edukacija ,,Simboliai iš dėžutės“. Per tikybos pamokas ir klasės valandėles iš stebuklingosios simbolių dėžutės rinkome simbolius ir aiškinomės jų reikšmes, pagilinome žinias, kaip ir kokias simbolines žodžių reikšmes yra įprasminusi senoji krikščioniškoji baltų kultūra, ugdėme kūrybiškumą, viešą kalbėjimą ir bendruomeniškumo jausmą. Edukacija prasidėjo nuo prisiminimų apie leidinių su autografais kolekciją, o baigėsi gimnazistų nuoširdžiu žodžiu ,,ačiū“.

Dėkoju tikybos mokytojai Dianai Černiuvienei ir klasių auklėtojoms Sandrai Liugienei, Indrai Kazulėnienei už bendrystę. Ačiū visiems kūrusiems prieššventinę nuotaiką, išsakiusiems savo mintis, pastebėjimus, palaikiusiems idėją.

Artėja žiemos šventės... Iš stebuklingosios dėžutės liejasi simboliai. Branginkite Meilę, Tikėjimą ir Gyvenimą.

Reda Kiselytė,

Rokiškio Juozo Tumo- Vaižganto gimnazijos bibliotekininkė

Read More

ASTRIDOS LINDGREN GIMTADIENIS ŠEDUVOS GIMNAZIJOS BIBLIOTEKOJE

Paskatinimas kuo anksčiau pradėti skaityti padeda auginti naują skaitytoją. Vaikai, kuriuos supa knygos, išmoksta jas pamilti. Neįtikėtina, kiek daug smagių dalykų galima rasti vos pradėjus skaityti knygas. Susidomėjimas ir noras skaityti gali atsirasti labai spontaniškai bei paprastai ir tada tęstis visą gyvenimą.

Read More