Kuriantis žmogus yra šio pasaulio amžinasis variklis. Kurdamas žmogus patiria gyvenimo džiaugsmą ir tarsi išmina baltam sniege savo takelį, kuris gali nuvesti visur. O šį kartą šalies mokinių kūrybos konkursas „Aukso plunksna“ (organizatoriai Šiaulių Gegužių progimnazija) pakvietė 5 – 7 kl. mokinius paklaidžioti fantazijos pasaulyje, sukurti fantastinį pasakojimą, kurio veiksmas vyksta mokykloje, vietoje, kurioje vaikai kasdien praleidžia tiek daug laiko. Sulaukta 17 kūrinių iš Šiaulių, Plungės, Akmenės rajono mokyklų. Gausiausiai dalyvavo 7 kl. mokiniai. Mokinių kūrybą vertino Šiaulių miesto mokyklų („Juventos“, „Rasos“ ir Gegužių) lituanistės. Pirmųjų vietų laimėtojų laukė spindinčios užrašų knygutės naujiems kūriniams rašyti, o visiems dalyviams dovana atminčiai - skirtukai knygoms. Taip pat fantastiškai išraiškinga dovana buvo Gegužių progimnazijos ansamblio LA-FA atlikta daina apie žiemą (vadovė R.Janulienė).
Lengviausiai vertintojai apsisprendė dėl 5 kl. laureatų. Penktokai rašė apie drakonų atakuojamą mokyklą, dingusias mokytojas, knygų veikėjų kovas per pertrauką. Kūriniai buvo dinamiški, kartais veiksmas vykdavo sapne, kartais primindavo pasakos pasaulį su išbandymais. Smagiausia, kad patys penktokai nustebę teigė, kaip neįtikėtinai kartais gali būti smagu bei paslaptinga mokykloje. Beveik atsiliepiantis į šiuolaikines aktualijas IIIv. užėmė Emilijos Saudargaitės kūrinys „Progimnazijos ataka“ (Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazija, mokytoja R.Raudienė). Savo gyvybingumu vertintojams patiko ir IIv. laimėjo Ąžuolas Kazlauskas su tekstu „Čia nėra vaiduoklių“ (Šiaulių Dainų progimnazija, mokytoja A.Pigulevičienė). O paslaptingu pavadinimu kūrinys „Mėlynakis“ Aurėjos Jareckaitės ( Šiaulių Gegužių progimnazija, mokytoja L.Tamulevičienė) laimėjo Iv.
Šeštų klasių mokinių kūryba buvo daugiau paveikta šiais mokslo metais skaityta L.Kerolio Alisos istorija, nemirtinga Hario Poterio tema. Mokiniai kūrė savo svajonių mokyklas arba jų herojai klaidžiojo įprastose mokyklose pakliūdami į stebuklingas vietas. Taip atsiskleidė mokinių troškimas paįvairinti mokyklos kasdienybę. Už tai, kad įdomiai aprašė, kaip galėtų vykti mokymasis fėjų mokykloje IIIv. užėmė Agneta Sakalauskaitė „Fantastiška mokykla!” (Šiaulių Gegužių progimnazija, mokytoja I.Turovaitė). Čarobijos mokyklos paslaptis sėkmingai atskleidė ir IIv. laimėjo Emilė Papšytė (Šiaulių Medelyno progimnazija, mokytoja R.Speičienė). O Luknės Sivickytės kūrinys „Keista Tito patirtis” (Šiaulių Gegužių progimnazija, mokytoja I.Turovaitė) pateisino savo pavadinimą ir laimėjo Iv.
Septintų klasių mokiniai į temą žvelgė ir žaismingai, ir giliamintiškai. Juk tikrai fantastiška gauti paslaptingą kvietimą mokykloje susitikti su savimi, tik pradinuku, arba staiga rasti klasės spintoje mažą sniego žmogų. Vyresni mokiniai jau supranta, kad kiekviena mokykla turi savo misiją, todėl Arielė Pekytė, Gustė Brazauskaitė už kūrinį „Magiška šiaurės rūko misija” (Šiaulių „Juventos” progimnazija, mokytoja L.Tomanaitė) pelnė IIIv. Antrosios vietos laimėtojų Indrės Uscilaitės „Keista diena mokykloje“( Šiaulių Gegužių progimnazija, mokytoja L.Tamulevičienė) ir Nojaus Kvedaro „Pirmojo sniego stebuklas“(Šiaulių Gegužių progimnazija, mokytoja B.Petkuvienė) kūriniai pasižymėjo geru humoru, linksmumu. Bet visus sužavėjo futuristinis Andrėjos Kupčiūnaitės kūrinys „Žaibas“ – Iv. (Šiaulių Gegužių progimnazija, mokytoja R. Savickienė), kuris svarstė klausimą, kas geriau – įprasta mokytoja ar dirbtinis intelektas. Džiugu, kad kūrėja pasisakė už mokytoją, kuri gal ir nėra visažinė, bet turi jausmus ir dirba savo darbą dažniausiai iš meilės vaikams.
Dirbtinis intelektas kelia pavojų ir mūsų kūrybinėms galioms, deja. Tačiau kol bus mokytojų, skatinančių savo mokinius kurti, ir mokinių, jais tikinčių, kūrybos paukštė bus gyva. Kūrėjams buvo palinkėta kuo dažniau jos paieškoti, o suradus jos aukso plunksną būtinai ką nors gražaus ir prasmingo parašyti.
Konkurso organizatorės Šiaulių Gegužių progimnazijos bibliotekos vedėja Edita Šliūpaitė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Inga Turovaitė