„Mano ekslibrisas gimnazijai“

2019 m. su gimnazijos menų mokytoja Inga Vagone suguldėme bendras idėjas į projektą  „Mano ekslibrisas gimnazijai“. Projekto tikslas – populiarinti gimnazijos vardą, unikalius  kultūros reiškinius joje, išryškinti prasmingus žmonių darbus, akcentuoti tai, kad  pirmuoju lietuvišku ekslibrisu laikomas XIX a. pab. ar XX a. pr. nežinomo autoriaus sukurtas ekslibrisas, dedikuotas rašytojui, dvasininkui, visuomenininkui  Juozui Tumui- Vaižgantui.

Į šį projektą gimnazistai įdėjo dalelę vaižgantiškos dvasios. Kraštietis žurnalistas Juozas Keliuotis apie rašytoją, kunigą Juozą Tumą- Vaižgantą rašė: „Yra žmonių, ir tokių labai daug, kurie be kaukių neišeina į gatvę. Kaukės jiems  yra antri drabužiai, be kurių jie niekad viešumoje nepasirodo. Jų visas gyvenimas – tai nuolatinis kaukių gaminimas ir apsukrus jomis naudojimasis. Taip jie žygiuoja iš laimėjimo į laimėjimą... J. Tumas- Vaižgantas buvo nuoširdžiausias lietuvis aukštaitis. Jis nesiekė karjeros, todėl ir nesitaikė prie aplinkybių, nenusikalė sau jokios kaukės, niekam neveidmainiavo, niekad nepasidarė dvilypis“.

Gimnazistų darbuose alsuoja nuoširdumas, atvirumas, simbolių kalba ir meniniai gebėjimai be kaukių. Tai pati didžiausia gimnazistų dovana rašytojo, dvasininko Juozo Tumo- Vaižganto 150-ųjų gimimo metinių įamžinimui.

                                                                                      Reda Kiselytė,

 

               Rokiškio Juozo Tumo- Vaižganto gimnazijos bibliotekos vedėja

 

 

 

Rask mus Facebook'e