Penktadienis kitaip...

Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje lankėsi poetas Vytautas Kaziela. Jo  vienuoliktoji poezijos knyga ,,Alyvmedžiai“ pateko į geriausiųjų metų knygų penketuką, dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

 

      ,,Alyvmedžiai“ pratęsė gyvenimo, meilės ir mirties temas, išvystytas rinkiniuose ,,Užklumpa šviesa“(2012) ir ,,Vieta ir kiti nutylėjimai“(2015). Knyga labai vientisa. Ne veltui  knygos redaktorius Viktoras Rudžianskas ją vadina ne rinkiniu, o tiesiog poeto monologu. ,,Alyvmedžiai“ – išgrynintas  poetinis dienoraštis,- teigia vienas iš knygos recenzentų Algimantas Siaurusaitis. Rinkinyje išryškėja du raktiniai  žodžiai -  kalnų ir alyvmedžių įvaizdžiai. Vytautas myli kalnus, daug keliauja ir fotografuoja. Susitikimo metu ekrane  vienas kitą nuolat keitė įspūdingi kalnų peizažai, fotografuoti Slovakijoje, Italijoje, Kroatijoje. Kalnų kontūrų linija – lyg širdies kardiograma. Kopimas į kalnus – amžinas žmogaus siekis, gyvenimo tikslų paieškos simbolis.Susitikime dalyvavęs  A.Siaurusaitis papasakojo apie V. Kazielos – žurnalisto ir leidėjo -  veiklą. Keliolika pastarųjų metų poetas vadovauja leidyklai ,,Kamonada“, kuri  leidžia laikraščius ,,Utenis“, „Dusetos“, kaip redaktorius  V.Kaziela parengė pluoštą poezijos rinkinių, almanachų. Vienas svarbiausių V. Kazielos pastarųjų devynerių metų darbų – almanachas ,,Atokios stotys“, kuriame kūrybinį prieglobstį randa  gabiausi Lietuvos periferijų ir emigracijoje  gyvenantys poetai. Gimnazijos abiturientės rašė ir skaitė Miglė Umbrasaitė 4a, Emilė Stuglytė 4b V.Kazielos "Alyvmedžių“recenzijas.

 

 Poetas buvo sujaudintas taiklių moksleivių įžvalgų, papasakojo  apie darbą, rengiant  knygą, paskaitė pluoštą  reikšmingiausių eilėraščių, komentavo tekstų įvaizdžius. Beje, V.Kaziela papasakojo, kad jo sode auga keli alyvmedžiai.

 

O alyvmedis – brandos ir ilgaamžiškumo simbolis.

 

                                                                        Bibliotekos informacija

 

Rask mus Facebook'e