Apie MOBIS, TAMO ir kitas IS

Nauja versija „MOBIS debesis“

 Jau nemažai Lietuvos mokyklų naudoja „Asseco Lietuva“ išleistą programinės įrangos mažoms bibliotekoms MOBIS v.4 versiją - „MOBIS debesis“. Tai suteikia galimybę bibliotekininkams ir skaitytojams naudotis MOBIS nuotoliniu būdu - t.y. bibliotekos MOBIS duomenų bazė perkeliama iš bibliotekos į „Asseco Lietuva“ infrastruktūrą, suteikiant prieglobos ir priežiūros paslaugas.

 „MOBIS debesis“ leidžia  naudotis naujausia MOBIS programinės įrangos versija ir gauti konsultacijas bei pagalbą, naudotis atnaujintu bibliotekos elektroniniu katalogu internete, užtikrinti duomenų saugumą ir archyvavimą.

  Naujai MOBIS versijai sukurta svetainė: https://www.imobis.lt/. Šioje svetainėje MOBIS naudotojai ras informaciją apie naujausią programinės įrangos versiją, jos dokumentaciją, dažniausiai užduodamus klausimus su atsakymais ir kitos naudingos informacijos.

Kokios informacinės sistemos, be MOBIS, naudojamos mokyklų bibliotekose?

Yra alternatyvų MOBIS programai. Labiausiai paplitusi yra TAMO biblioteka, kai ji buvo kuriama, turėjo daug trūkumų - nebuvo galima importuoti įrašų iš MOBIS arba LIBIS, kūrėjai iki tol nebuvo susidūrę su bibliotekos specifika. Praėjo keletas metų ir dabar pasakyti kas geriau ar TAMO, ar MOBIS tikrai būtų sunku. Priklauso nuo individualios patirties. 

 Dar viena IS yra Biblio http://www.biblio.lt/ 

2 Comments

Videopamokos "Darbas su Mobis"