Apie MOBIS, TAMO ir kitas IS

Thu

19

Dec

2019

Nauja versija „MOBIS debesis“

 Jau nemažai Lietuvos mokyklų naudoja „Asseco Lietuva“ išleistą programinės įrangos mažoms bibliotekoms MOBIS v.4 versiją - „MOBIS debesis“. Tai suteikia galimybę bibliotekininkams ir skaitytojams naudotis MOBIS nuotoliniu būdu - t.y. bibliotekos MOBIS duomenų bazė perkeliama iš bibliotekos į „Asseco Lietuva“ infrastruktūrą, suteikiant prieglobos ir priežiūros paslaugas.

 „MOBIS debesis“ leidžia  naudotis naujausia MOBIS programinės įrangos versija ir gauti konsultacijas bei pagalbą, naudotis atnaujintu bibliotekos elektroniniu katalogu internete, užtikrinti duomenų saugumą ir archyvavimą.

  Naujai MOBIS versijai sukurta svetainė: https://www.imobis.lt/. Šioje svetainėje MOBIS naudotojai ras informaciją apie naujausią programinės įrangos versiją, jos dokumentaciją, dažniausiai užduodamus klausimus su atsakymais ir kitos naudingos informacijos.

Thu

27

Nov

2014

Kas geriau TAMO ar MOBIS?

   Daugelį mokyklų bibliotekininkų domina šis klausimas. Pasakyti kas geriau ar TAMO, ar MOBIS tikrai būtų sunku. Tačiau apibendrinus kolegių atsiliepimus ir savo patirtį, galima padaryti tam tikras išvadas.

TAMO trūkumai:

  • Iš MOBIS galima perkelti tik 60-80% suvestų įrašų (remiuosi TAMO konsultantės žodžiais ir kolegių patirtim). Dalis įrašų neperkeliama, reikia juos atkurti.
  • Kolkas nėra sąsajos su Libis, ji kaip ir yra sukurta, bet bibliotekoms naudotis dar nepaleista ir kada bus - konkretaus atsakymo TAMO konsultantai neduoda.
  • Kolegių pastebėjimu, TAMO pateikiama mažai ataskaitų. TAMO konsultantai sako, kad atsižvelgiant į bibliotekininkų pageidavimus, greičiausiai ši problema bus sprendžiama.
  • Kadangi susirašinėjau su TAMO konsultante, turiu pasakyti, kad tikslių atsakymų, kada bus kažkas padaryta, negavau, bet įvertinant tai, kad TAMO biblioteka vis dar yra kūrimo stadijoj, galbūt prisijungiant daugiau bibliotekų, TAMO kūrėjai skirs bibliotekai daugiau dėmesio.

TAMO privalumai:

  • Biblioteka yra internete, todėl lengviau, paprasčiau valdoma, nereikia daryti įrašų kopijų kaip Mobyje, kad nedingtų duomenys.
  • Mokyklos bendruomenė gali bet kada ir iš bet kur prisijungti prie jos.
  • Kadangi už TAMO biblioteką imamas mokestis, tad atitinkamai galima bus tikėtis pagalbos, konsultacijų, patobulinimų.

Gražina Dundulytė

Vilniaus Tallat-Kelpšos konservatorijos bibliotekos vedėja

3 Comments

Tue

03

Sep

2013

Kuriama TAMO biblioteka

  TAMO dienyno kūrėjai atsigręžė į mokyklos biblioteką. Šiuo metu kuriama nauja informacinė sistema, skirta dokumentų tvarkymui ir paieškai mokyklos bibliotekoje. Kūrėjai žada, kad ji bus paprastesnė už MOBIS, bus galima naudotis anksčiau suvestais duomenimis. Šiuo metu  ši sistema išbandoma keliose mokyklose. Lauksime rezultato.

9 Comments

Sun

07

Jul

2013

Kokios informacinės sistemos, be MOBIS, naudojamos mokyklų bibliotekose?

Yra alternatyvų MOBIS programai. Viena iš jų http://www.biblio.lt/ 

Dar vieną IS kuria TAMO rengėjai.

1 Comments

Videopamokos "Darbas su Mobis"

Rask mus Facebook'e