Mokomės iš kultūrinių pokyčių Želvoje

 Tokiu pavadinimu spalio 28 dieną vyko gerosios patirties sklaidos renginys rajono mokyklų bibliotekininkams. Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Šių metų tema ,,Junkimės. Svajokime. Keiskimės“. Kadangi jau pakankamai esame prisisvajojusios, nutarėme susibėgti visos būrin ir aplankyti vieną savo nedidelio būrelio narę Jolantą Gelūnaitę, dirbančią Želvos gimnazijos bibliotekoje, maloniai sutikusią mus priimti ir pasikeisti darbo bibliotekoje patirtim. Pakeliui sustojome Liaušių kaime pasižiūrėti skulptoriaus Vaido Ramoškos sukurto meninio objekto ,,Lietuvai 100. Liaušiai“. Kryžiaus formoje sujungtose plokštėse pavaizduoti Vytis ir Jonas Basanavičius bei jo tekstas. Paminklo sukūrimo istoriją išsamiai pristatė Liaušių kaimo bendruomenės pirmininkė, bibliotekininkė Žydrė Naraškevičė. 

 Želvoje be Jolantos Gelūnaitės mūsų laukė lietuvių kalbos mokytoja Rasa Povylienė bei Želvos gimnazijos muziejaus vadovė, daugelio leidinių autorė Zita Kriaučiūnienė, kuri ir pasitiko mus miestelio pakraštyje prie Baltojo kryžiaus. Tai 1991 m. architekto Henriko Kęstučio Šilgalio sukurtas paminklas ten, buvusiose žvyrduobėse, palaidotų partizanų aukoms atminti. Muziejaus vadovė išsamiai papasakojo mums paminklo atsiradimo istoriją. Po to sugužėjome į muziejų, kuriame jo vadovė labai nuoširdžiai ir su meile kalbėjo apie mokyklos bei miestelio istoriją, žmones, rodė eksponatus, pristatė edukacines programas, padovanojo visoms savo išleistų knygų. Žavėjomės jos darbštumu, tolerancija, meile miestelio praeičiai, nuveiktais darbais. Stebėjomės, kiek daug gali padaryti vienas neabejingas savo kraštui žmogus. Juk visi mes negimėme tuščioje vietoje, visi turime savo istoriją. Savo pasakojimu ir asmeniniu pavyzdžiu muziejaus vadovė sužadino norą prikelti ją iš atminties, apmąstyti, nepamiršti, viešinti.

  Pabaigoje apžiūrėjome gražią Želvos gimnaziją, bibliotekoje išklausėme bibliotekininkės Jolantos Gelūnaitės pranešimą apie rengiamas virtualias parodas ir grįžome namo praturtėjusios, pasiruošusios kažką keisti,  pritaikyti savo aplinkoje.

                           Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos bibliotekininkė

                                                                               Leonora Gričinaitė 

Rask mus Facebook'e